link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/acetylcysteine-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/ivermectin-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/nitazoxanide-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/plaquenil-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/xarelto-polska.php

aktualności
2013 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 96 |
  9. 97 - 105 |
  min min min min min min min min min
15 stycznia 2013

We Wiedniu zainaugurowano „Rok rowerów“

Mimo przeszywającego zimna, opadów śniegu i zimowej aury, niekorzystnej dla miłośników dwóch kółek, w austriackiej stolicy - Wiedniu zainaugurowano „rok rowerów“.

„Radjahr 2013“ to bogata oferta różnorodnych imprez sportowych i kulturalnych skierowanych do cyklistów lecz nie tylko.  Jest to pierwszy „rok rowerów“ w historii miasta znanego z doskonałej muzyki, kultury i kawy. Na jego organizację zarezerowano prawie 4,5 mln euro.

Władze austriackiej stolicy - Wiednia ogłosiły rok 2013, „rokiem rowerów“ lub jeśli ktoś woli „rokiem dwóch kółek“. Szereg zaplanowanych na kolejnych dwanaście miesięcy imprez ma jeden cel: znacznie zwiększyć ruch rowerowy w austriackiej metropolii nie tylko w miesiącach wiosenno-letnich. Poprzez różnorodną promocję jazdy na rowerze jeszcze więcej wiedeńczyków ma się przekonać o zaletach tej formy podróżowania czy to do pracy, na uczelnię czy w celach czysto rekreacyjnych.

Na cały 2013 r. zaplanowano we wszystkich dzielnicach Wiednia szkolenia z jazdy na jednośladzie dla początkujących i dla zaawansowanych oraz kursy instruktażowe i serwisowe.

Kulminacyjnym punktem obchodów wiedeńskiego „roku rowerów“ będzie natomiast czerwiec. W dniach od 08. do 16. czerwca 2013 ma się odbyć Vienna Cycling Week i takie imprezy jak „Prompton Race” z piknikiem rowerowym, Bicycle Film Nights, Bicycle Fashion Show, parada rowerowa zakończona piknikiem pod diabelskim kołem „Riesenrad“ w znanym wiedeńskim parku Prater, koncert dzwonków rowerowych oraz wielka letnia feta rowerowa na Placu Ratuszowym, który przez dziewięć dni będzie w szczególny sposób tętnić życiem.

W ramach „roku rowerów“ odbędzie sie też organizowana przez miasto i Europejską Federację Rowerową (European Cyclists‘ Federation) konferencja VELO-CITY 2013. Odbędzie się ona w dniach 11. - 14. czerwiec 2013 r.  w historycznej części miasta. Motto konferencji „The Sound of Cycling – Urban Cycling Cultures“ nawiązuje do muzycznych tradycji Wiednia, a jej zróżnicowany program uwzględnia wielopłaszczyznowy temat jazdy na rowerze w mieście. Główne tematy tegorocznego spotkania to mobilność, ekologia i klimat, zdrowie, gospodarka, zasoby, polityka przestrzenna i społeczna oraz w Wiedniu po raz pierwszy tzw. kultura rowerowa.

Bliższe informacje na stronie: www.velo-city2013.com

Informacja prasowa
Biuro Miasta Wiednia

Zobacz też:

Kultura rowerowa po wiedeńsku

Rowerowy Ratusz we Wiedniu

Akcja „Rowerem do pracy“ – austriackie firmy przesiadają się na dwa kółka

Jak Wiedeń wspiera rowerzystów

 ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 12 - 07
 
fota
basia
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa