link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/acetylcysteine-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/ivermectin-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/nitazoxanide-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/plaquenil-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/xarelto-polska.php

aktualności
2013 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 96 |
 9. 97 - 105 |
  min min min min min min min min min min min min
09 kwietnia 2013

Ogólnopolski Konwój Rowerowy „Wstań i Jedź” 8.06 – 21.07. 2013r.

Prezentujemy projekt Łukasza Krasonia p.n. "Ogólnopolski Konwój Rowerowy Wstań i Jedź": http://polakpotrafi.pl/projekt/wstan-i-jedz/

„Jeśli miałbym podać jedną rzecz, która pozwoliła mi czerpać z życia przyjemność i uśmiechać się mimo wszystkich przeciwności, to byłaby to zdolność pozytywnej interpretacji zdarzeń. Moim zdaniem każdą historię można opowiedzieć na przynajmniej dwa sposoby: na smutny ciągnący nas w dół i na radosny dodający skrzydeł.

Jestem na wózku od 7 roku życia i chociaż rokowania nie są idealne, to wciąż ja decyduję jak zinterpretuję rzeczywistość. Po pierwsze to ja wybieram rzeczy na których się skupiam i po drugie nikt inny tylko ja wybieram drogę, którą chce podążać.

Tak naprawdę jest w około nas tyle pozytywnych rzeczy, które mogą przynieść nam radość i uśmiech sprawiając, że jakakolwiek słabość, czy dysfunkcja nie ma znaczenia.

Nie ważne, że nie mogę chodzić, jeśli mogę otaczać się ludźmi z którymi chcę zwiedzać świat i budować szczere relacje. Nie ważne że nie mogę sam jeść, jeśli mogę prosić o pomoc kogoś innego i śmiać się z tego razem. Takich przykładów jest cała masa, nie tylko w moim życiu, u każdego można je znaleźć.”

Łukasz Krasoń

1. Misja projektu
Zainspirowanie i zmotywowanie ludzi biorących udział w konwoju rowerowym i spotkaniach „Opowieści Inspirującej Treści” do tego, aby uświadomili sobie w jakim miejscu swojego życia się teraz znajdują, określili gdzie chcą dojść, oraz by podjęli działania w kierunku realizacji swoich celów i marzeń.

2. Cel główny
Dotrzeć do (minimum) 4.000 osób z 14 miast Polski (+ goście na transmisji on-line). Rozbudzić w nich entuzjazm, radość życia oraz pozytywne spojrzenie na świat.

3. Cele szczegółowe

 • zorganizować „Opowieści Inspirującej Treści” czyli spotkania inspiracyjno–motywacyjne o widowni minimum 400 osób w każdym z 14 miast, gdzie Wrocław otwiera i zamyka Konwój Rowerowy „Wstań i jedź”.
 • przejechać wraz z drużyną Łukasza Krasonia około 2500 km na rowerach w okresie od 8.06 do 21.07. 2013 r.
 • stworzyć happeningi w centrum miast uczestniczących w projekcie z udziałem mediów i mieszkańców.
 • zorganizowanie zbiórek na wybrany cel charytatywny.
 • stworzyć stronę internetową pod nazwą www.wstanijedz.pl, oraz fanpage na facebook’u.
 • po zakończeniu projektu napisać i wydać książkę oraz stworzyć DVD, które będzie formą dalszej inspiracji ludzi do podjęcia konkretnych działań w swoim życiu.

4. Grupa docelowa
Naszą grupą docelową są młodzi ludzie w przedziale wiekowym od 16 do 30 roku życia, w szczególności: młodzież potrzebująca wzorca i autorytetu, studenci, osoby niepełnosprawne oraz pełnosprawni członkowie ich rodzin.

5. Opis projektu
Ogólnopolski Konwój Rowerowy „Wstań i Jedź” jest realizowany pod egidą Fundacji Łukasza Krasonia "Wstań i idź”.

Oficjalna inauguracja projektu rowerowego „Wstań i Jedź” nastąpi 8 czerwca 2013 roku we Wrocławiu. Priorytetem naszych działań jest dwugodzinne spotkanie z Łukaszem Krasoniem, który podzieli się swoim sposobem na życie, inspirującą historią i pozytywną energią z ludźmi zasiadającymi na widowni.

9 czerwca w południe podstawowa drużyna rowerowa (składająca się z 6 osób) oraz samochód obsługi wyrusza do kolejnego miasta. Przewidujemy możliwość dołączenia się zainteresowanych osób do Konwoju Rowerowego na wybranych odcinkach trasy.

Po przyjeździe do Opola, kierujemy się na rynek gdzie czeka już grupa odpowiedzialna za organizacje w tym mieście (klub Toastmasters Opole). Odbywa się konferencja prasowa, rozdajemy ulotki i zachęcamy do uczestnictwie w Konwoju. Kolejnego dnia jest druga „Opowieść Inspirującej Treści”. Cały cykl powtarza się w następnych miastach.

Bilet będzie można rezerwować poprzez stronę internetową lub bezpośrednio przed spotkaniem. Jedynym warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przekazanie dowolnej kwoty, przy w/w rejestracji, na wybrany przez Organizatorów cel charytatywny, którym będzie zakup specjalnych rowerów dla osób nie mogących samemu korzystać z konwencjonalnego roweru (na wzór roweru Łukasza).

Na tę okoliczność powstanie również piosenka, ściśle kojarząca się z ideą projektu.

Całość spotkania zostanie profesjonalnie zarejestrowana, a materiały przy tym uzyskane posłużą do wydania DVD. Podczas wyprawy będzie również jeździć z nami osoba odpowiedzialna za dokumentowanie „od kuchni” całego projektu (rysunki, teksty, zdjęcia) z czego powstanie do końca 2013 roku książka.

Spotkanie inaugurujące, kończące we Wrocławiu oraz to w Warszawie, będzie dostępne na żywo w Internecie poprzez stronę www projektu. Będzie na niej również można śledzić w jakim miejscu się obecnie Konwój Rowerowy znajduje (nadajnik GPS wyśle dokładne informacje), a także czytać mini pamiętnik wyprawy ze zdjęciami i filmami.

Zakończenie projektu nastąpi 21 lipca we Wrocławiu.

6. Co nas wyróżnia?
Ogólnopolski Konwój Rowerowy „Wstań i jedź” to jedyna taka inicjatywa na skalę krajową, a nawet europejską. Jeszcze nikt nie przeprowadził tak wielu spotkań i nie odwiedził tylu miast w trakcie trwania jednego projektu. Postać Łukasza stanowi wyróżnik projektu, ponieważ cały dystans przemierzy on na specjalnie skonstruowanym rowerze. Rzadko się zdarza by osoba na wózku angażowała się w takie przedsięwzięcie i pomagała przezwyciężać bariery innym.

7. Drużyna rowerowa

 • Łukasz Krasoń
 • Małgorzata Krasoń
 • Rehabilitant/asystent Łukasza
 • Osoba dokumentująca
 • Koordynator/social media
 • Człowiek obsługi/kierowca

8. Kim jest Łukasz?
Łukasz Krasoń urodził się 22 lipca 1988 roku. W szpitalu dostał 10 punktów na 10 w skali Apgar. Rozwijał się prawidłowo do 4 roku życia kiedy to jego rodzice zaobserwowali, że jego o rok młodszy brat jest znacznie bardziej sprawny. Krótko potem postawiono diagnozę: "Dystrofia mięśniowa".

Pomimo rehabilitacji, w wieku 7 lat Łukasz wylądował na wózku. Przez kolejne lata chociaż chciał być taki jak jego rówieśnicy, coraz bardziej się od nich fizycznie oddalał. Gdy miał 13 lat ręce zaczęły odmawiać mu posłuszeństwa na dobre i nie mógł trzymać już pędzli by malować, dla ratowania artystycznej duszy postanowił zostać grafikiem komputerowym i realizować dzięki temu swoją pasję tworzenia czegoś z niczego. Mysz komputerowa stała się jego pędzlem, a komputer mięśniami.

Wyobrażasz sobie otrzymać informację, że gdzieś na świecie jest nowatorska terapia, która może postawić cię na nogi? Poddać się jej, czuć efekty przez 5 miesięcy, a następnie usłyszeć że Twój własny organizm zniszczył lecznicze komórki?

Pomimo wszystkich tych niedogodności i barier, Łukasz postanowił czerpać z życia pełnymi garściami, bez względu na okoliczności, a wszystkim tym którzy powtarzali mu, że nie jest normalny, odpowiadać: „w moich oczach jest zupełnie inaczej”. Dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół skończył liceum i rozpoczął studia.

W 2011 roku poznał kobietę, która wywarła na niego wielki wpływ. Na przekór całemu światu, wyjechali bez konsultacji z nikim do Barcelony, by tam kreować nowe wspólne życie. Po wszystkich tych latach walki ze słabościami ludzkiego ciała i umysłu Łukasz zrozumiał, że ten ogrom doświadczeń nie był karą zesłaną przez niebiosa, tylko wyzwaniem mającym przygotować go do większych rzeczy. Zdecydował opowiedzieć swoją historię i pomóc wszystkim tym, którzy szukają inspiracji i motywacji do lepszego, pełniejszego życia. W natłoku codziennych zadań i informacji zapominamy często jak ważne są te małe rzeczy, które wypełniają każdy nasz dzień.

Łukasz pomaga nam znowu poczuć się dobrze we własnym ciele i odnaleźć dawno zapomniany potencjał. Ukazuje na nowo jak wielką rolę pełnią marzenia. Swoją historią udowadnia, że jedyną prawdziwą barierą jaka stoi nam na drodze do szczęśliwego życia, jesteśmy my sami.

10. Dane kontaktowe
Fundacja Łukasza Krasonia „Wstań i idź”
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław
tel. +48 531 352 699
KRS 0000452294
kontakt@wstanijedz.pl

Więcej: http://polakpotrafi.pl/projekt/wstan-i-jedz/ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 12 - 07
 
Mapa przejazdu
Łukasz Krasoń
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 96 |
 9. 97 - 105 |
 1. Wiosenna zmora rowerowa we Wrocławiu - gorzka refleksja o ciemnej stronie sukcesu ruchu rowerowego w mieście
 2. Rowerowa sobota we Wrocławiu
 3. Konkurs na zaprojektowanie reklamy kampanii społecznej pn. Kierowco podziel się drogą
 4. Żądło Szerszenia, czyli rowerem po Kocich Górach i Dolinie Baryczy - 27.04.2013
 5. Ogólnopolski Konwój Rowerowy „Wstań i Jedź” 8.06 – 21.07. 2013r.
 6. Wrocławskie Święto Rowerzysty 2013 – poszukiwani wolontariusze i wsparcie wszelakie
 7. Nasze propozycje na współpracę z policją w temacie bezpieczeństwa rowerzystów
 8. Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów w 2012 roku
 9. „Rowerem do biblioteki” 2-6 kwietnia!
 10. Już za miesiąc pierwszy Bike Maraton
 11. Pimp your bike w Maciejówce - 21.03.2013
 12. Rowerowo na Ekojarmarku
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa