link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/acetylcysteine-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/ivermectin-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/nitazoxanide-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/plaquenil-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/xarelto-polska.php

aktualności
2013 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 96 |
 9. 97 - 105 |
  min min min min min min min min min min min min
31 maja 2013

9 czerwca - Wrocławskie Święto Rowerzysty 2013. Bądźcie z nami!

Z ogromną przyjemnością zapraszamy 9 czerwca na Wrocławskie Święto Rowerzysty!

Tradycyjnie już odbędzie się Wielki Przejazd Rowerowy ulicami miasta oraz Bajk-Piknik w Parku Tołpy. Dodatkowym elementem jest Zlot Gwiaździsty! Przejedźmy razem w wielkim peletonie, radośnie manifestując naszą obecność na ulicach!

UWAGA: w naszych konkursach można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody!!!

 

Wrocławskie Święto Rowerzysty | Święto Cykliczne 2013 - idea i historia

Wrocławskie Święto Rowerzysty to największa rodzinna, niesportowa, masowa impreza rowerowa w regionie, której ideą przewodnią jest promowanie miasta przyjaznego ludziom - miasta, w którym można oddychać czystym powietrzem, bezpiecznie, szybko i ekologicznie przemieszczać się z miejsca na miejsce i aktywnie wypoczywać.

W zeszłym roku było nas 1500, dwa lata temu 2000 - przyprowadźcie swoich znajomych, rodzinę, sąsiadów - wspólnie pobijmy ten rekord i pokażmy naszą pozytywną rowerową energię!

Święto organizowane jest już po raz piąty (zobacz relacje i galerie z poprzednich lat), po raz trzeci pod wspólnym szyldem Święta Cyklicznego, które odbywa się jednocześnie w kilkunastu miastach w Polsce i po raz pierwszy wspólnie z akcją Weekend Polska na Rowery.

Połączone głosy z różnych zakątków kraju w tym roku sprowadzają się do żądań nowelizacji rozporządzeń wykonawczych do ustawy Prawo o Ruchu Drogowym (PoRD). Postulat ogólnopolski zostanie przekazany wojewodom, akacja odbywać się będzie pod hasłem „śluzy malować, zalegalizować!”.

Jedziemy pod patronatem konsulów Danii i Holandii - rowerowych potęg!

W tym roku naszą imprezę patronatem objął Konsul Honorowy Królestwa Niderlandów Wojciech Zipser oraz Konsul Honorowy Królestwa Danii Maria Keller. Chyba nie trzeba nikomu przypominać, iż te dwa kraje, położone blisko Polski, są rowerowymi potęgami - od nich uczy się cały świat, jak powinny wyglądać miasta przyjazne rowerom :)

Po raz pierwszy robimy Zlot Gwiaździsty na Wielką Paradę Rowerową!

W tym roku zdecydowaliśmy się na pilotażową organizację Zlotu Gwiaździstego. Zlot Gwiaździsty polega na grupowych dojazdach uczestników do punktu zbiórki - ma za zadanie ułatwić dojazd do centrum osobom mieszkającym w dalszych odległościach, a także ceniących sobie towarzystwo innych rowerzystów.

Więcej o Zlocie Gwiaździstym czytaj tutaj.

Specjalna Msza Święta dla rowerzystów

Wszystkim chętnym oferujemy możliwość uczestniczenia w plenerowej Mszy Świętej z pobłogosławieniem rowerów.

Msza odbędzie się przez imprezą, w Parku Tołpy o godzinie 10:30.

Po Mszy organizujemy przejazd na start Wielkiej Parady Rowerowej na ul. Szewskiej.

Wielka Parada Rowerowa

O 12:00 na rogu Szewskiej i Wita Stwosza planowana jest zbiórka.

Tam rozdajemy szprychówki, a także szykujemy małą niespodziankę od Alzacji, a także zdjęcia z góry, które zrobią nam drony :)

Stąd, wyruszy Wielka Parada Rowerowa ulicami Wrocławia:


Pokaż Trasa WSR 2013 na większej mapie

Dzięki specjalnym, wieloosobowym pojazdom z Rowerowni oraz rikszom zabierzemy ze sobą muzyków z zespołu Foliba oraz Naczynia Połączone, a także nasze nagłośnienie. Na pikniku zaś zagra DJ Teskko.

Specjalnie na nasze Święto zawita do Wrocławia ekipa z Rowerowego Torunia, która przygrywać nam swoim sound systemem zainstalowanym na rowerze transportowym.

Przybywajcie na Paradę ze swoją muzyką! Dla najgłośniejszego sound systemu mamy przewidzianą nagrodę!

Przejazd jest legalny, będzie ochraniany przez policję oraz nasze służby porządkowe.

Zapoznaj się z regulaminem imprezy.pdf.

Bajk-Piknik

Po przejechaniu 13 km po mieście, peleton dojedzie do Parku Tołpy, gdzie rozpocznie się Bajk-Piknik. Na wszystkich, którzy brali udział w Paradzie, czeka tu mnóstwo atrakcji.


Pokaż stoiska na większej mapie

Oprócz prowadzonych podczas pikniku konkursów (patrz poniżej), zostaną także wręczone nagrody w konkursach ogłoszonych przed imprezą (patrz poniżej). Zachęcamy do aktywnego udziału!

Nowa Papiernia funduje rower - wystarczy przyjechać i chwilę pomyśleć!

Nasz sponsor główny, Nowa Papiernia, ma dla was stylowy rower. Jak go można wygrać? Trzeba przyjechać na Wielką Paradę Rowerową i wymyślić hasło promocyne dla Nowej Papierni.

Nagrodą będzie ufundowany przez Nowa Papiernię stylowy rower Winora City Hollywood. Nagroda zostanie wręczona zwycięzcy podczas Bajk-Pikniku!

Więcej o konkursie czytaj TUTAJ.

Wycieczka do Alzacji czeka na najzdolniejszych fotografów!

Dla autorów najciekawszych zdjęć z podróży rowerowych mamy ofertę: 3 dni pedałowania-po Alzacji! Sponsorami wycieczki są le Comité Régional du Tourisme d’Alsace oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Przysyłajcie nam JEDNO SWOJE ZDJĘCIE UWIECZNIAJĄCE wspomnienia z wycieczek, wypraw czy wypadów rowerowych, podczas których uchwyciliście wyjątkowy moment, zabawną sytuację, porywający widok. Prace swoje przysyłajcie do 6 czerwca br.

Werdykt jury podamy na Bajk-Pikniku!

Więcej o konkursie czytaj TUTAJ.

Odjechani zroweryzowani - Harfa-Harryson chce wam dać rower!

Chcesz tego dnia puścić wodze fantazji, zfrikować na jeden dzień w roku i przyjechać przebranym w oryginalny sposób? Dla na najciekawiej przebranego rowerzysty/rowerzystki, są przewidziane dwa rowery: w kategorii odjechany dorosły (rower górski) i odjechane dziecko (rower dziecięcy). Rowery zostały ufundowane przez Dolnośląskie Centrum Rowerowe Harfa-Harryson.

Nagrody: FELT DZIECIĘCY Q24, 24" czerwony, FELT MTB Q26, L 19,5" biały

Do konkursu na Bajk-Pikniku będzie można startować w parach: dorosły + dziecko.

 

9 czerwca Rowery Miejskie za darmo!

Specjalnie z okazji Święta, 9 czerwca firma Nextbike, operator Wrocławskich Rowerów Miejskich, udostępnia swoje jednoślady za darmo. Dla wszystkich!!! Nie ma więc wymówki "Nie mam roweru" :)

Bądźcie głośni!

Specjalnie na nasze Święto zawita do Wrocławia ekipa z Rowerowego Torunia, która przygrywać nam swoim sound systemem zainstalowanym na rowerze transportowym.

Przybywajcie na Paradę ze swoją muzyką! Dla najgłośniejszego sound systemu mamy przewidzianą nagrodę!

Bądźcie liczni!

Najliczniejsza grupa cyklistów, którzy będą wyróżniać się z tłumu wspólnym elementem: koszulkami, nakryciami głowy, czy przebraniem z tej samej bajki, może spodziewać się niespodzianek od naszych sponsorów.

Bądźcie piękni!

Najlepiej ubrani rowerzyści i rowerzystki będą mogli wziąć udział w konkursie Szyk na dwóch kółkach - nagrodami będą: karnety do Fabryki Energii i na miesięczne zajęcia Capoeira UNICAR Wrocław, nietuzinkowe gadżety marki ęą, ubezpieczenia dla cyklistów od tutum.pl, a także akcesoria rowerowe od Rowerów Stylowych, Sport Profit oraz MacTronic.

Przypominamy jednocześnie, że na naszym blogu Cycle Chic również trwa konurs na najlepsze zdjęcia szykownych rowerzystów i rowerzystek!

Konkursy, jadło i inne cuda, czyli co jeszcze jest w programie

O uzupełnienie energii każdego uczestnika po przejechaniu 13-kilometrowej trasy zadba firma Sante. Zdrowe, słodkie upominki trafią w ręce świętujących z nami. Dla zwolenników słonych przekąsek mamy również dobrą wiadomość: firma Sonko przekazała nam swoje chipsy popcornowe, które rozdamy, abyście nabrali sił na powrót do domu:) Dodatkowo będzie można zakosztować w zdrowym owocu - jabłkach od Maciejowego Sadu.

Na Pikniku będzie też specjalna strefa spożywcza, gdzie będzie można zakupić wyśmienite wyroby kuchni wegetariańskiej i wegańskiej.

W programie Święta nie zabraknie zajęć i atrakcji dla najmłodszych .....

 • Animatorzy z Trampoliny Zabawy z dmuchanym zamkiem i Trampkiem, przyjaznym miśkiem chętnym do przytulania
 • podobnie jak rok temu, gościć będziemy Wyścigi Rowerkowe. Uwaga! Wcześniej należy się zarejestrować w systemie. Zapisy już ruszyły - LINK
 • będziemy prowadzili akcję Pimp My Bike, czyli własnoręczne ozdabianie rowerów według własnego pomysłu

..... a także tych (nieco) starszych:

 • na pytania zainteresowanych rowerowymi inwestycjami w mieście będzie odpowiadał w stoisku Sekcji Rowerowej Urzędu Miejskiego Daniel Chojnacki, oficer rowerowy Wrocławia;
 • wypożyczalnia sprzętu turystycznego PlanetaRodzina.pl i sklep z przyczepkami rowerowymi bikeOVO zaprezentują swój asortyment i doradzą w jego wyborze;

Ponadto:

 • Doktor Bike nauczy cię jak zdiagnozować i dokonać dobrych napraw niedomagających jednośladów;
 • damy możliwość wypróbowania swych sił w jeżdżeniu tallbike'iem,
 • jeśli uważasz, że linka to dobre zapięcie, będzie mógl przekonać się własnoręcznie, ile warte są zapięcia rowerowe na naszym stoisku testowym ze specjalnymi narzędziami. Tutaj mamy apel do wszystkich: przynieście stare, zepsute zapięcia rowerowe do testowania !!!
 • w pełni sprawne i wyposażone zgodnie z przepisami rowery będzie można oddać do znakowania Policji, która obiecała pojawić się ze swoim stoiskiem;
 • w Fotobudce będzie można uwiecznić swój wizerunek - otrzymując na miejscu zdjęcie za darmo,
 • NOITA - czyli podobnie jak rok temu, darmowa sesja foto - pozowane zdjęcia, które potem opublikujemy na naszej stronie :)
 • EcoBike zaprezentuje rowery elektryczne, którymi będzie można pojeździć na miejscu;
 • o możliwość dbania o formę będzie zabiegać zespół Dobrego Celu, działający przy Stowarzyszeniu Absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Zaprezentuje on  projekt aktywizacji osób niepełnosprawnych za pomocą rowerów integracyjnych. W tym dniu zostanie również zorganizowana zbiórka funduszy na realizację projektu;
 • ekipa Wrocławskich Kurierów Rowerowych przygotowuje mały iwencik, więcej info wkrótce;
 • w namiocie Nadleśnictwa Świeradów będą promowane trasy rowerowe tego rejonu Dolnego Śląska;
 • Fundacja Otwartego Muzeum Techniki obdaruje zaproszeniem na zwiedzanie z przewodnikim holownika Nadbor posiadacza najładniejszego zabytku rowerowego PRL-u :)
 • Pies najlepszym przyjacielem rowerzysty :) Podczas niedzielnego bajk-pikniku wolontariusze z Fundacji 2+4 będą prezentowali jak jeździć z psem przy rowerze, aby frajda była i dla rowerzysty i czworonoga. Oprócz tego będą z nami również podopieczni którzy szukają dobrego domu: Duszek, Moris i Cejlon.

Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 18:00.

Szczegóły na bieżąco będą również pojawiać się na facebookowym profilu święta.

Zielone Wydarzenie

Podobnie jak w poprzednim roku, Wrocławskie Święto Rowerzysty | Święto Cykliczne jest organizowane w standardzie Zielonych Wydarzeń. Dowiedz się więcej TUTAJ.

After

O godzinie 20:00 zapraszamy wszystkich na after do Krzywego Komina (ul. Dubois 33-35a). Odbędzie się tam m.in. slajdowisko ekipy z Niniwa Team oraz United Cyclists, opowiadające o ich wyprawach rowerowych w egzotyczne miejsca. Oto zajawka:

Andy. Kilkudziesięciokilometrowe podjazdy i równie długie zjazdy. Niekończące się, offroadowe ścieżki wyryte w stromych zboczach skalnych. Mroźne przełęcze powyżej 4000 m. n.p.m. i gorące doliny porośnięte gęstą dżunglą. Zabytki kultury Inków – te najsławniejsze, jak i te, do których docierają nieliczni. Wspaniałe lasy, wodospady, gorące źródła oraz niezwykle przyjaźni i czasem równie zabawni ludzie. No i oczywiście nasze ukochane liście koki dodające energii, gdy brakuje powietrza…  To wszystko i jeszcze trochę w Peru, które w czasie dwóch rowerowych wypraw zdążyło nas w sobie totalnie rozkochać i pozostawiło w nas wiele wspomnień oraz planów na kolejne tripy…O tym wszystkim usyłyszcie już w niedzielę!

Zapraszają Zosia i Jacek z United Cyclists

www.facebook.com/UnitedCyclistsCom

W ramach slajdowiska, NINIWA Team zaprezentuje mix swoich doświadczeń rowerowych i wspomni o aktualnie trwającej "Wyprawie 2013. Polska - Syberia" do Wierszyny k. Irkucka"

http://www.niniwateam.pl/

Konkurs na relację z imprezy

Mamy dla was jeszcze jedną wspaniałą nagrodę – za najfajniejszą relację z Wrocławskiego Święta Rowerzysty bike friendly hotel ze Świeradowa-Zdroju - Cottonina Villa & Mineral SPA Resort ufunduje Weekendowy Voucher na pobyt dla dwóch osób w hotelu!

Więcej szczegółów o konkursie TUTAJ

Kontakt z nami

Aja Matuszczyk - koordynator, aja.matuszczyk@gmail.com

Radek Lesisz - radez@eko.org.pl

Cezary Grochowski - cezary@eko.org.pl


Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa na zlecenie i przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego Wrocławia. Impreza została dofinansowana również ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Sponsorem głównym imprezy jest Nowa Papiernia.

Sponsorami imprezy są Centrum Rowerowe Harfa-Harryson, le Comité Régional du Tourisme d’Alsace i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Nextbike Polska, RoweryStylowe.pl, przyczepki rowerowe BikeOVO, wypożyczalnia sprzętu turystycznego i akcesoriów dla dzieci Planeta Rodzina, Sport Profit, MacTronic, ubezpieczenia tutum.pl, Capoeira UNICAR Wrocław, Sante, Sonko, sklep ĘĄ, agencja reklamowa Merea, Fabryka Energii - Centrum Jogi, Nadleśnictwo Świeradów i wypożyczalnia rowerów Rowerowania.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Konsul Honorowy Królestwa Niderlandów Wojciech Zipser oraz Konsul Honorowy Królestwa Danii Maria Keller.

Partnerami imprezy są Fundacja EkoRozwoju, Caputa Studio, Najadacze.com, Latająca Kuchnia Kapitana Chilli, Bar VEGA, Dobre Moce, Wyścigi Rowerkowe, Wrocławscy Kurierzy Rowerowi, Foliba, Naczynia Połączone, EcoBike, Fundacja Otwarte Muzeum Techniki, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Dobry Cel, Bike Cafe, Trampolina Zabawy.

Partonami medialnymi imprezy są Polska na Rowery, TuWroclaw.com, wRower.pl, bikestats.pl

Impreza jest częścią ogólnopolskiego Święta Cyklicznego, pod patronatem Stowarzyszenia Miasta dla Rowerów - polskiej sieci organizacji rowerowych.


Mecenat

Urząd Miejski Wrocławia
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Sponsor główny

Nowa Papiernia

Patronat honorowy

Konsul Honorowy Królestwa Niderlandów

Wojciech Zipser

Konsul Honorowy Królestwa Danii

Maria Keller

Sponsorzy

Dolnośląskie Centrum Rowerowe Harfa-Harryson

le Comité Régional du Tourisme d’Alsace oraz
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

MacTronic
RoweryStylowe.pl
Sport Profit
ęą
Nadleśnictwo Świeradów
NextBike Polska
Villa Cottonina
Agencja Reklamowa Merea
BikeOVO
tutum.pl
Capoeira UNICAR Wrocław
Sonko
Sante
Rowerowania
Fabryka Energii - Centrum Jogi Wrocław
 

Partnerzy

Fundacja EkoRozwoju  
Wrocławscy Kurierzy Rowerowi
Najadacze.pl
Latająca Kuchnia Kapitana Chilli
Dobre Moce
Maciejowy Sad
Wyścigi Rowerkowe
EcoBike
Planeta Rodzina
Trampolina Zabawy
Bike Cafe
Fundacja Otwartego Muzeum Techniki
Dolnośląska Organizacja Turystyczna
Dobry Cel
Fundacja 2+4
United Cyclists
Niniwa Team
Naczynia Połączone
Foliba
Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin

Patronat medialny

PolskaNaRowery.pl
TuWroclaw.com
wRower.pl
bikestats.pl

Organizator

Wrocławska Inicjatywa Rowerowa  
Miasta dla Rowerów

 ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 12 - 07
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 96 |
 9. 97 - 105 |
 1. O rozjeżdżąjących cylkochodnik na Dembowskiego
 2. Zaproszenie na Bike Maraton 22 czerwca 2013
 3. Przebudowa Purkyniego - udało się - nie będzie ścieżki!
 4. Pamiątkowe zdjęcia z Wrocławskiego Święta Rowerzysty 2013
 5. Wrocławskie Święto Rowerzysty 2013 - podsumowanie
 6. 5 powodów do świętowania 9 czerwca
 7. Konkurs na relację z imprezy - Villa Cottonina funduje weekend dla dwojga!
 8. Wrocławskie Święto Rowerzysty Zielonym Wydarzeniem
 9. "Śluzy malować, zalegalizować!" - zaproszenie na happening
 10. Nowa Papiernia funduje rower dla uczestników Wrocławskiego Święta Rowerzysty | Święta Cyklicznego 2013
 11. 9 czerwca - Wrocławskie Święto Rowerzysty 2013. Bądźcie z nami!
 12. Zlot Gwiaździsty na Wielką Paradę Rowerową Święta Rowerzystów 2013
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa