link_mdr


doreta bez recepty
duomox bez recepty
izotek bez recepty

aktualności
2013 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 96 |
 9. 97 - 105 |
  min min min min min min min min min min min min
18 lipca 2013

Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za nadesłane zgłoszenia. Z uwagi na duży popyt, z dniem 07.08.2013 zamykamy rekrutację do Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy, a wszystkich chętnych, którzy się nie załapali, zapraszamy na kolejną edycję. Kiedy? Tego jeszcze nie wiemy - szukajcie na stronie, będziemy informować.

Radek Lesisz


Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy zaprasza - z pomocą instruktora możesz odmienić codzienną drogę do pracy i rozwinąć swoje umiejętności jazdy rowerem po mieście.

Wszyscy jesteśmy chodnikowcami. Każdy z nas tak zaczynał swoją przygodę z jazdą rowerem po mieście. Oswajanie się z ruchem odbywało się (i dalej odbywa) najpierw z perspektywy chodnika. Jeszcze nam sporo brakuje do tego, aby nauka jazdy dla dzieci wyglądała tak, jak w Holandii.

Nikt z nas nie otrzymał praktycznej edukacji jak jeździć po ulicach - ani od rodziców, ani od szkoły. Ba, rodzice wręcz nakazują jazdę chodnikami swoim pociechom. Jest to zrozumiałe. Jednakże, nawyków tych nie wszyscy się pozbyli wchodząc w dorosłe życie. Dalej jeździmy po chodnikach, pomimo, że większość z nas ma prawo jazdy, kupiło sobie za własne pieniądze wymarzony rower, czy nawet auto. Teoretycznie każdy z nas wie, że miejsce roweru jest na jezdni. Nie każdy jednak miał szansę, czy ochotę - z różnych powodów - zjechać z chodników na jezdnię.

My chcemy Wam w tym pomóc: pokazać, że jazda po jezdni może być bezpieczna. Że piesi, dzieci i psy biegające po chodniku nie muszą Ci więcej przeszkadzać. Że zjeżdżając z chodników rower rozwija swoje skrzydła - można przemieszczać się znacznie sprawniej i szybciej. Że jadąc po jezdni zgodnie z przepisami można poczuć się pełnoprawnym użytkownikiem dróg. Że twoja codzienna droga do pracy, czy szkoły, może wyglądać zupełnie inaczej. Że da się jeździć po ulicy i przeżyć:)

Jeśli chcesz otrzymać osobistego instruktora, który pomoże Ci rozwinąć umiejętności jazdy rowerem, ułożyć najbardziej optymalną dla Ciebie trasę dom-praca/szkoła-dom, zgłoś się do naszej Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy.

Udział jest bezpłatny. Oferta skierowana do osób dorosłych.

Na początek prosimy o wypełnienie ankiety Rowerem po Jezdni.

Osoby zdecydowane mogą też wysyłać na adres eko.org.pl@wir (zamień nazwę z domeną):

 • swoje imię, nazwisko i numer telefonu (najlepiej komórkowego) do siebie
 • adres miejsca, z którego chcesz ruszyć oraz miejsca, w które chcesz dojechać (chodzi o trasę, po której najczęściej się poruszasz: z domu na uczelnię, do pracy, etc.)
 • w treści meila prosimy dodać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach organizacji szkolenia z nauki jazdy rowerem po mieście, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami). [podpis].
 • w tytule meila prosimy wpisać: Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy - zgłoszenie.

 

Radek Lesisz

spacer
gdzie zaczyna się drip wzdłuż Starogroblowej?
Jak w temacie - w kierunku Popowic po minięciu wiaduktu za ZDIUM mamy na południowym chodniku odpowiedni znak C16/13, a potem znaku C13a w tym kierunku nie ma. W przeciwnym kierunku przed wiaduktem na Popowicach po południowej stronie Popowickiej jest znak C13a, potem wiadukt, a za wiaduktem - nic dla rowerów. Dopiero jakieś 80m przed kolejnym wiaduktem znak C16/13 do połowy ukryty w żywopłocie. Czy w związku z tym należy od Popwic jechać ulicą, a w okolicach znaku można już "przefrunąć" ew. przeskoczyć nad trawniczkiem i znaleźć się na drip?

magbo

Jak przejechać wzdłuż ul. Sienkiewicza?
Również - jak w temacie. Zdarza mi się, że potrzebuję przemieścic się od pl. Bema do mostu Szczytnickiego. Wzdłuż Sienkiewicza drip brak, za to znaczna część ulicy ma torowisko wydzielone białą farbą tak, że na pozostałym wąskim pasie ledwo mieści się samochód. Nie ma mowy o wyprzedzeniu rowerzysty z zachowaniem 1 m dystansu... którędy jechać? Nowowiejską, między parkującymi samochodami a torowiskiem? Grunwaldzką?

magbo

@magbo
Odnośnie Starogroblowej - nielogiczności i absurdów w oznakowaniu ścieżek we Wrocławiu nie brakuje. W takich wypadkach trzeba posługiwać się tzw zdrowym rozsądkiem. Odnośnie Sienkiewicza - pytaliśmy policję, jak kierowcy powinni się zachować wyprzedzając cyklistę, jednak odpowiedzi nie dostaliśmy. Naturalnie należy jechać po jezdni.

radekilosc komentarzy: 3
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2024 - 05 - 24
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 96 |
 9. 97 - 105 |
 1. Twój ruch - wybierz rower! Zapowiedź Europejskiego Tygodnia Mobilności 16-22 IX 2013
 2. Rowerzyści - uważajcie na przejeździe przez Nowy Świat - zielone, na które patrzycie, nie jest zielonym!
 3. 70% dróg w strefie TEMPO30 - rewolucja czy ewolucja?
 4. Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy
 5. Uwagi do planu zagospodarowania przestrzennego województwa dolnośląskiego Perspektywa 2020
 6. W sobotę MTB z Wielką Sową w tle - zaproszenie na Bike Maraton 20 lipca
 7. Zaproszenie na rowerowe mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu 04.08.2013
 8. Kierowco, podziel się drogą - rowerowa kampania na autobusach MPK
 9. Budapest critical mass 2013 + cycle chic show
 10. Rowerowi wolontariusze w Budapeszcie
 11. Zachowanie kierowców podczas Wrocławskiego Święta Rowerzysty
 12. Rozstrzygnięcie konkursów Wrocławskiego Święta Rowerzysty
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa