link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html
http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html

aktualności
2014 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 76 |
  min min min min min min min min min min min min
07 lipca 2014

Remont Krupniczej obnaża wsteczne myślenie o mobilności Wrocławian

Niedawno rozpoczęła się przebudowa ul. Krupniczej (projekt), która, niestety, będzie ułomnie przyjazna pieszym i rowerzystom.

Jak wszyscy pamiętają, Krupnicza miała stać się deptakiem, jeszcze w lipcu 2012 roku! Z tego pomysły szybko się wycofano, co oceniliśmy w sposób jednoznaczny TU i TU.

Trwająca przebudowa przyniosła zmiany w organizacji ruchu w całej okolicy. Nietrudno zauważyć, że zmiany te są niezgodne z obowiązującym prawem (Polityką Mobilności) i zdecydowanie obniżają poziom bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Objazd remontowanej ulicy wyznaczono m.in. przez ul. Świdnicką. Niestety, po raz kolejny, zdecydowano się na postawienie przepustowości aut ponad interesem pieszych i użytkowników rowerów. Remont Krupniczej obnażył prymat wstecznego myślenia o mobilności Wrocławian.

Pierwotnie zlikwidowano przejścia dla pieszych na Krupniczej oraz Świdnickiej (to drugie po protestach wrocławskich organizacji pozarządowych, przywrócono).

Wprowadzono również nakaz jazdy w prawo (od centrum) na skrzyżowaniu Świdnickiej z Podwalem, przerywając najbardziej zatłoczoną trasę rowerową w mieście (Rynek-Powstańców Śląskich). Zmusza to zdezorientowanych rowerzystów do zjeżdżania na chodnik lub nielegalnej jazdy w cieniu tramwajów:

Po odblokowaniu przejścia przez Świdnicką, problem rowerowy ciągle aktualny:Te skandaliczne zmiany rodem z lat 70. ubiegłego wieku lub z amerykańskich autostrado-parkingów (np. upadłe Detroit) miały uprzywilejować ruch samochodowy, a więc są niezgodne  z prawem miejscowym.

Pokazują również, że Wrocław nie chce realizować postanowień Polityki Mobilności, a mógłby to robić np. wyznaczając wygodne objazdy dla rowerów i pieszych w czasie remontów, zachęcając mieszkańców do wyboru środków transportu, które zmieniają miasto w lepsze miejsce do życia.

Opisane powyżej zmiany na gorsze mają utrudniać życie mieszkańcom aż do grudnia! Mamy jednak nadzieję, że sytuacja wróci do normalności jak najszybciej. W związku z tym skierowaliśmy pismo w tej sprawie do magistratu (poniżej).


miejski_holender
Szanowni Państwo,

W związku z trwającą przebudową ul. Krupniczej oraz wprowadzoną w jej okolicy tymczasową organizacją ruchu, która zdecydowanie pogorszyła warunki ruchu rowerowego i pieszego (a więc jest niezgodna z Polityką Mobilności) wnosimy o:

1. Bezzwłoczne przywrócenie możliwości jazdy rowerem na wprost na skrzyżowaniu Świdnicka/Podwale, w kierunku pl. Kościuszki.

2. Bezzwłoczne przywrócenie przejścia dla pieszych przez ul. Podwale przy Krupniczej.


Obecna organizacja ruchu dyskryminuje wrocławian poruszających się pieszo i rowerem, stawiając ponad wszystko przepustowość ruchu aut, a co za tym idzie naruszając postanowienia Rady Miejskiej i promując zachowania komunikacyjne wiążące się z ogromnymi kosztami społecznymi i ekonomicznymi.

Z poważaniem

Wrocławska Inicjatywa Rowerowa

spacer
objazdy dla rowerzystów
Objazdy... to jest właśnie to, co odróżnia trzeci świat od cywilizacji. Będąc w Holandii zaskoczyło mnie to, że rowerzysta nigdy nie jest pozostawiany sam sobie, tylko jeśli na drodze coś się dzieje, to jest normalnie kierowany znakami. Będąc Polakiem, kiedy po raz pierwszy spotkałem się ze znakami objazdu oczywiście nie zrozumiałem o co chodzi, co to za strzałki z symbolem roweru w bok jeśli ja chcę jechać prosto - oczywiście okazało się, że znaki miały rację a objazd dla rowerów był świetnie poprowadzony, oznaczony, wyłożony płytami betonowymi. W Polsce... niech pozostanie cytat z krakowskiego magistratu: "Nie jest to tunel dla samochodów, żebyśmy musieli organizować objazdy na czas budowy."

postworekilosc komentarzy: 1
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 04 - 11
 
Zablokowane przejście przez Świdnicką
Nie chce mi się stać w korku
Już bardziej uprzywilejować autek się nie dało: podwójne zielone!
Po protestach przejście otwarto
Ale jazda na wprost ciągle nie jest możliwa
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 76 |
 1. Zostań Ambasadorem Rowerowego Wrocławia!
 2. Wnioski do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego
 3. Remont Krupniczej obnaża wsteczne myślenie o mobilności Wrocławian
 4. Cycling Alternatives - zaangażowana wyprawa z Wrocławia do Czech 28 lipca 2014
 5. Zaproszenie na Cyklofestiwal w Kudowie-Zdrój 12-13.07.2014
 6. Z Lwówka Śląskiego do Pławnej - rowerem po dawnej trasie kolei
 7. Zaproszenie na Cyklo Dźwięki - 26 lipca 2014, BWA Design
 8. Zaproszenie na Wrocławską XX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w kolarstwie na welodromie na Żmigrodzkiej - 25-27.07.2014
 9. Chcesz poprawić swoją drogę do pracy, szkoły czy na zakupy? Podpowiemy Ci jak to zrobić
 10. Zaproszenie na rowrowe wydarzenia w ramach Świebodzkiego Targu Kultury
 11. Zaproszenie na sobotnią wycieczkę rowerową z przewodnikiem Szlakiem Odry (23.08)
 12. Zaproszenie na spotkanie z Andrzejem Kijewskim i Aleksandrem Sajewiczem, podróżnikami rowerowymi - EkoCentrum, 29.08 (piątek)
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa