link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html
http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html

aktualności
2014 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 76 |
  min min min min min min min min min min min min
20 sierpnia 2014

Zaproszenie na rowrowe wydarzenia w ramach Świebodzkiego Targu Kultury

Już jutro ruszają pierwsze eventy rowerowe z zaplanowanego szeregu wydarzeń kulturalnych, jakie mają odbywać się na nieczynnym Dworcu Świebodzkim, w ramach Świebodzkiego Targu Kultury. Będą m.in. pokazy filmów, malowania ramy, nauka serwisowania roweru... Zapraszamy!

Pogotowie rowerowe

W każdy czwartek w ramach Świebodzkiego Targu Kultury będzie można skorzystać z Pogotowia Rowerowego. Każdy, kto boryka się z drobną usterką swoich dwóch kółek będzie mógł skorzystać z pomocy fachowców i miłośników rowerowego szaleństwa. W ofercie prosta mechanika – wymiana dętek, regulacja łańcuchów, przerzutek itp.

Terminy:

21 sierpnia, czwartek, 18:00-22:00
28 sierpnia, czwartek, 18:00-22:00
4 września, czwartek, 18:00-22:00

Pogotowie Rowerowe – pokazy

De/montaż ostrego koła

Na pierwszym z dwóch pokazów w ramach Świebodzkiego Targu Kultury manufaktura rowerowa osiem.co wspólnie z Bike Days zaprezentują pokaz rzemiosła rowerowego. Modelowy rower – ostre koło – zostanie rozmontowany, wyczyszczony, nasmarowany i zmontowany ponownie do stanu wyjściowego. Uczestnicy będą mieli szansę poznać konstrukcję i mechanikę działania najprostszego, i przez wielu uznawanego za najlepszy, systemu napędu rowerowego. Poszukamy wnętrza najlepszego wynalazku ludzkości (opinia subiektywna).

Temin: 21 sierpnia, czwartek, 18:00-22:00

Początek reinkarnacji

Tym razem manufaktura osiem.co i Bike Days pokryją pierwszą z ośmiu warstw farby nagą stal wypiaskowanej ramy rowerowej. Naniesiony za pomocą aerografu antykorozyjny grunt będzie pierwszą fazą renowacji wiekowego roweru. Gratka dla wszystkich, którzy wolą zrobić sami, niż kupić. Widzowie pokazu uzyskają też użyteczne informacje na temat doboru części przy składaniu roweru, ilości nakładanych przy malowaniu warstw, sposobów na uzyskanie oryginalnego wyglądu roweru (np. jak zdobyć naklejki rowerowych marek), etc.

Termin: 28 sierpnia, czwartek, 18:00-22:00

Rowerowe Kino Plenerowe

B.I.K.E.

USA 2006 / 89 min, reżyseria: Anthony Howard, Jacob Septimus
Dokument przedstawiający subkulturę anarchizującej grupy rowerzystów z Nowego Jorku, który zmienia się w film oddziałujący na rzeczywistość. Główny bohater z początkującego amatora przemienia się w lidera klubu. W tle przewija się krótka historia subkultury TallBike i organizowanych na wzór kultury rycerskiej pojedynków na kopie. Brzmi jak bajka? A może bike’a? (opis na podstawie informacji dystrybutora).

Seans: 21 sierpnia 2014, czwartek, godz. 22:00

Unstoppables

Hiszpania, Wielka Brytania 2014 / 86 min, reżyseria: Daniel Jariod
Film dokumentalny złożony z dwóch głównych wątków – przygotowań niepełnosprawnych sportowców do Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie, które odbyły się w 2012 roku, oraz wypowiedzi osób, które dzięki rowerom zwyczajnie odnalazły radość życia. Bohaterowie filmu sami siebie zwą Drużyną Piratów, a swoimi wynikami sportowymi mogą zawstydzić niejednego w pełni sprawnego rowerzystę. W filmie Daniel Jariod ucieka od stygmatyzujących opozycji, dzielących ludzi na zdrowych (więc szczęśliwych) i tych, którym choroba lub wypadek odebrały zbyt wiele, by podnieść się i wrócić do świata na takich samych warunkach. To film motywujący, ale bez nachalnego optymizmu, opowieść o stracie i odrodzeniu, rywalizacji i niesamowitej determinacji. Ten formalnie klasyczny dokument, staje się pastylką uśmiechu, dzięki portretowanym bohaterom (opis na podstawie informacji dystrybutora).

Seans: 28 sierpnia 2014, czwartek, godz. 22:00

Brussels Express

Belgia 2012 / 19 min, reżyseria: Sander Vandenbroucke
Film dokumentalny o pracy kurierów rowerowych w Brukseli, jednym z najbardziej zatłoczonych miast w Europie, gdzie ruch rowerowy to tylko 4% ogólnej komunikacji miejskiej. Sander Vandenbroucke portretuje serce Europy (w sensie politycznym i ideowym) zagęszczone do granic możliwości, głośne i zakorkowane, które bez kurierów mogłoby sobie nie poradzić. Rowerowi kurierzy opowiadają o trudach swojej pracy i warunkach, którym codziennie stawiają czoła cykliści poruszający się po zatłoczonych ulicach belgijskiej stolicy. To nie tylko filmowy portret kolejnej grupy zawodowej – to być może szansa, aby inaczej spojrzeć na tych, którzy codziennie pokonują niebezpieczne kilometry dróg, szczególnie jeśli oglądani są przez samochodowe szyby (opis na podstawie informacji dystrybutora).

Seans: 4 września 2014, czwartek, godz. 22:00

Rockville

Włochy, Niemcy 2012 / 10 min, reżyseria: Kristian Walter, Ansand & Martin Gilluck, Villa Rocca
Niewielka miejscowość położona w urokliwej dolinie rzeki Pad w północnych Włoszech… Na co dzień senne miasteczko, którego liczba mieszkańców waha się w okolicach 20 osób. Nad starą osadą góruje pięćsetletni zamek. I właśnie wśród jego murów raz do roku fanatycy wyścigów rowerowych organizują kolorowy, szalony przejazd, o którym opowiada ten krótki, dokumentalny metraż (opis na podstawie informacji dystrybutora).

Seans: 4 września 2014, czwartek, godz. 22:00

Böikzmöind

Wielka Brytania 2011 / 29 min, reżyseria: Gavin Strange.
Böikzmöind to nazwa projektu, który powstał w 2008 roku, kiedy to kilku zapaleńców postanowiło zrealizować 28 minutowy dokument o ostrokołowcach z Bristolu i pokazać go na niezależnym Bicycle Film Festiwal. To przekrojowy portret lokalnych pasjonatów, którzy pokochali wyczynową jazdę na rowerach pozbawionych przerzutek, opowieść o technicznych aspektach jazdy „bez hamulców” oraz apoteoza najczystszej przyjemności, jaką daje jazda na tzw. ostrym kole. Film jest okazją, aby dowiedzieć się „z czym to się je” i dlaczego Böikzmöind to stan umysłu (opis na podstawie informacji dystrybutora).

Seans: 4 września 2014, czwartek, godz. 22:00

 

Więcej o wydarzeniach na:

Facebook

wroclaw.plilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 04 - 11
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 76 |
 1. Zostań Ambasadorem Rowerowego Wrocławia!
 2. Wnioski do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego
 3. Remont Krupniczej obnaża wsteczne myślenie o mobilności Wrocławian
 4. Cycling Alternatives - zaangażowana wyprawa z Wrocławia do Czech 28 lipca 2014
 5. Zaproszenie na Cyklofestiwal w Kudowie-Zdrój 12-13.07.2014
 6. Z Lwówka Śląskiego do Pławnej - rowerem po dawnej trasie kolei
 7. Zaproszenie na Cyklo Dźwięki - 26 lipca 2014, BWA Design
 8. Zaproszenie na Wrocławską XX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w kolarstwie na welodromie na Żmigrodzkiej - 25-27.07.2014
 9. Chcesz poprawić swoją drogę do pracy, szkoły czy na zakupy? Podpowiemy Ci jak to zrobić
 10. Zaproszenie na rowrowe wydarzenia w ramach Świebodzkiego Targu Kultury
 11. Zaproszenie na sobotnią wycieczkę rowerową z przewodnikiem Szlakiem Odry (23.08)
 12. Zaproszenie na spotkanie z Andrzejem Kijewskim i Aleksandrem Sajewiczem, podróżnikami rowerowymi - EkoCentrum, 29.08 (piątek)
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa