link_mdr


doreta bez recepty
duomox bez recepty
izotek bez recepty

aktualności
2014 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 76 |
  min min min min min min min min min min min min
25 sierpnia 2014

Rusza zbiórka. Rowerowi Ambasadorzy pomogą potrzebującym

30 sierpnia o godz. 18:00 w BWA Awangarda (ul. Wita Stwosza 32) rozpocznie się zbiórka starych rowerów, które dzięki Ambasadorom „Rowerowego Wrocławia” zostaną odnowione oraz bezpłatnie przekazane osobom wskazanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

„Rowerowy Wrocław” to oddolna inicjatywa wrocławian - zgłoszony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego projekt #269 zakłada uzupełnienie sieci tras rowerowych w centrum. To dopiero początek, bo wolontariusze projektu #269 szykują  kolejne wydarzenia dla całych rodzin.

Zbiórka 30 sierpnia będzie częścią finisażu wystawy „Velodream“ w ramach OUT OF STH 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej. Akcja jest próbą wdrożenia idei „reuse”, czyli ponownego użycia rowerów.

Zakładamy, że wielu wrocławian z pewnością ma w piwnicy stary rower, na którym już nie jeździ, ale też nie za bardzo wie, co z nim zrobić i ani za naprawę, ani za sprzedaż jakoś nie mogą się zabrać. Z drugiej strony w naszym mieście nie brakuje osób, których na nowy rower zwyczajnie nie stać. - mówi Bruno Zachariasiewicz, pomysłodawca akcji, na co dzień przedsiębiorca, a od kilku tygodni Ambasador „RW”.

Wrocławska Inicjatywa Rowerowa przed dwoma laty wspierała zbiórkę rowerów dla Domu Dziecka przy ul. Lekcyjnej - wówczas akcja odniosła odniosła duży sukces. Liczymy, że podobnie stanie się i w tym przypadku.

Część rowerów zebranych w BWA zostanie zreperowana na miejscu przy użyciu stacji iBombo, a resztę odnowią mechanicy-specjaliści z „RW”. Naprawione egzemplarze trafią do potrzebujących w trakcie Dni Wolontariatu na Wyspie Słodowej organizowanych przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego. Nowi właściciele otrzymają również zaproszenie na bezpłatne zajęcia w Wyższej Szkole Rowerowej Jazdy, która skupia się na bezpiecznym i przepisowym ruchu jednośladem po mieście. Zeszłoroczna edycja szkoły cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wrocławian. 

Takie praktyczne przeszkolenie będzie doskonałym uzupełnieniem prezentu, jakim jest darmowy rower – mówi Kuba Nowotarski z „RW”.

Wśród Ambasadorów „RW”, których jest już prawie 200, są studenci, architekci, mechanicy, pracownicy kultury i nauki, sprzedawcy, nauczyciele i in. Jak napisali na swojej stronie: „Rower to dla nas więcej niż niedzielna przejażdżka, to nasz transport codzienny”. Połączyła ich chęć działania w ważnej dla nich sprawie i postanowili wykorzystać szansę, jaką daje Wrocławski Budżet Obywatelski. Oprócz prężnie działającej grupy wolontariuszy, akcję wspierają też znani mieszkańcy Wrocławia – m.in. Konrad Imiela - aktor, reżyser i Dyrektor Teatru Capitol, raper LUC czy Ewa Skibińska – aktorka Teatru Polskiego.

„Rowerowy Wrocław” zakłada stworzenie wygodnych i bezpiecznych tras rowerowych w centrum miasta, zwłaszcza w miejscach, w których brakuje takich dróg lub kończą się one niespodziewanie, zmuszając cyklistów do kontynuowania jazdy między pieszymi na chodniku lub między samochodami na często aż nazbyt ruchliwej ulicy. Autorzy projektu sugerują więc trasy, których wykonanie sprawi, że ruch w centrum stanie się bezpieczniejszy dla wszystkich.

Więcej:

www.10kilometrow.pl

facebook.com/RowerowyWroclaw

oraz pod hasztagiem #rowerowywroclaw.
 

* * *

Kontakt dla mediów:

Ewa Bałazińska, tel. 537 464 413

media@10kilometrow.pl oraz  e.balazinska@gmail.com

Aleksandra Adamowicz, tel. 512 558 418

media@10kilometrow.pl oraz adamowicz.aleksandra@gmail.comilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2022 - 10 - 03
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 76 |
 1. Przebudowa Marii Curie-Skłodowskiej i nasze uwagi do projektu
 2. Alzacki Szlak Winny
 3. Nasze uwagi do projektu przebudowy ulicy Nowowiejskiej
 4. Ludzie listy piszą
 5. Rowerowy budżet obywatelski Wrocławia - spotkanie 30.01.2014
 6. Uwagi do projektu przebudowy ulicy Mińskiej
 7. Uwagi do Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Dolnośląskiego
 8. Informator o rowerach typu handbike
 9. Zaproszenie na spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy Wrocławskiego Święta Rowerzysty 2014
 10. Zaproszenie na Rozmowy Cykliczne (27.02.2014) - o koncepcji Shared Space i uspokojeniu ruchu na Nadodrzu
 11. Magistrat wyciąga trupa z szafy - projekt przebudowy ulicy Okulickiego
 12. Zaproszenie na Kongres Rozwoju Ruchu Rowerowego, Wrocław 27 – 29 marca 2014
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa