20 września 2014
Nowa Zelandia oraz 4 nogi, 4 łapy i 5 kółek - spotkanie z Dominiką i Tomaszem Macalik, podróżnikami rowerowymi - 25.09.2014, 19h00
Czy wiedzieliście, że poza Europą można także pospacerować po Alpach? Maorysi, wulkany, gejzery, niezliczone stada owiec, góra Cooka w Alpach Południowych, najbardziej stroma ulica świata czy też....najmniejsza na świecie korupcja – oto Nowa Zelandia.
Dwoje podróżników z Wrocławia – Dominika i Tomasz Macalik wyruszyli w podróż rowerową po tej najbardziej oddalonej od Polski, baśniowo malowniczej krainie. Czyżby gnała ich tam chęć odnalezienia Tolkienowskiego Mordoru? Opowiedzą Wam o tym w najbliższy czwartek, 25 września w Machinie Organice o godz. 19.00

Ich wyprawa miała miejsce w 2007 r. i trwała niemal 5 miesięcy. Przejechali na rowerze ponad 10 tysięcy kilometrów, nie tylko po drogach Nowej Zelandii, ale również Singapuru, Malezji, Tajlandii i Laosu. Na prelekcji zobaczycie też zdjęcia z azjatyckiej, równie kolorowej części tej niezwykłej odysei.
Jak się miało później okazać nie była to ich jedyna wyprawa na dwóch kółkach. W 2012 r. spakowali rowery i wybrali się w kolejną podróż. Tym razem na 4 nogi, 4 łapy i 5 kółek wyruszyli w Karpaty ukraińskie, Zakarpacie, Węgry i Słowację. Ich pies - Gaja - przebiegła na ‘własnym napędzie’ ok. 800 km, a pozostałą część dystansu przebyła w wózku produkcji własnej jej opiekunów. Zapraszamy do wysłuchania opowieści również o tej wyprawie - nie tylko miłośników czworonogów :)
Dominika na co dzień jest zoopsychologiem, instruktorem szkolenia psów i prowadzi Akademię Psiego Języka, a więcej szczegółów odnośnie jej metod można znaleźć na facebooku: https://www.facebook.com/DominikaMacalik
Dominika i Tomek wspierają projekt # 269 – Rowerowy Wrocław we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.
Lucyna Leszkiewicz
|