link_mdr


doreta bez recepty
duomox bez recepty
izotek bez recepty

aktualności
2015 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 30 |
  min min min min min min min min min min min min
19 października 2018

Ewa Wolak apeluje o poparcie do rowerzystów

Drodzy rowerzyści i wrocławscy działacze rowerowi!

Jak zapewne wiecie, jestem politykiem, który od wielu lat zabiega o rozwój ruchu rowerowego w Polsce. Każdy, kto mnie zna wie, że hasło „rower” nie pojawia się u mnie, jedynie na potrzeby kampanii wyborczej, ale jest ważną treścią mojej działalności. Wiele z postawionych sobie rowerowych celów osiągnęłam, gdy byłam posłanką. Jako pomysłodawca, założycielka i przewodnicząca działającej w Sejmie RP Parlamentarnej Grupy Rowerowej doprowadziłam do wprowadzenia w Polsce przepisów dotyczących ruchu rowerowego i budowy infrastruktury rowerowej. Teraz polscy rowerzyści mają te same prawa, co rowerzyści w najbardziej rozwiniętych krajach Unii Europejskiej.

Gołym okiem widać, jak skorzystał na tym Wrocław. Powstające nowe drogi dla rowerów, są obecnie nieporównywalnie lepsze niż te, które powstawały przed laty w myśl starych przepisów.  Polskie prawo nie stoi już na przeszkodzie wdrażania najnowocześniejszych rozwiązań, takich jak śluzy, kontrapasy, kontraruch, itp. Dzięki moim staraniom, jest możliwa jazda po wałach nadrzecznych – między innymi nad Odrą i Widawą.

Proszę o Wasze głosy, bo mimo wszystkich dotychczasowych sukcesów pozostaje wciąż wiele do zrobienia. Będąc wrocławską Radną chciałabym być gwarantem, że dobry rowerowy program mojej koalicji zostanie w pełni zrealizowany, a swoim doświadczeniem chcę w tym wesprzeć nowego prezydenta Wrocławia. Ponadto, szczególnie zabiegać będę o poprawę warunków ruchu rowerowego na północy miasta, gdzie sytuacja wygląda dziś gorzej niż w innych dzielnicach. Na wybudowanie tras dla rowerów czeka tu wiele ważnych ulic m. in. Kochanowskiego, Pomorska, Jedności Narodowej, a istniejące trasy nadrzeczne wzdłuż Odry i Widawy mogły być znacznie bardziej komfortowe, gdyby zostały pokryte gładkim asfaltem (jak wszędzie w Europie). Brakuje ścieżek rowerowych do osiedli peryferyjnych, a także połączeń pomiędzy nimi.

Jako nauczyciel z zawodu, bardzo mocno zabiegać będę o skuteczną edukację rowerową dzieci i młodzieży we wrocławskich szkołach, tak by byli oni dobrze przygotowani od praktycznej strony do bezpiecznej jazdy rowerem po naszym mieście.

Potrzebuję Waszego zaufania i poparcia przy urnach wyborczych w najbliższa niedzielę, aby osiągnąć sukces i godnie reprezentować środowisko wrocławskich rowerzystów w Radzie Miejskiej Wrocławia.

Z poważaniem,

Ewa Wolak
Liderka na liście Koalicji Obywatelskiej. Miejsce 1 na liście numer 4, okręg wyborczy numer 7.
Psie Pole-Zawidawie, Kłokoczyce, Zakrzów, Zgorzelisko, Pawłowice, Kowale, Karłowice-Różanka, Sołtysowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Osobowice, Rędzin, Lipa Piotrowska, Widawa, Świniary.ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2023 - 06 - 05
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 30 |
 1. Ewa Wolak apeluje o poparcie do rowerzystów
 2. VIII Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych „Rowerem ku przygodzie”
 3. Fatalny wypadek rowerzystki na Św. Jadwigi
 4. Rowery w WBO 2016
 5. Północny przejazd pod Mostami Warszawskimi – super rowerowe ułatwienie, niestety z domieszką absurdu
 6. Mamy nowy kawałek fajnego asfaltu na Wybrzeżu Conrada Korzeniowskiego
 7. Rowerem ze Strachocina do centrum – wśród zieleni i bez korków
 8. NIK o budowie trasy rowerowej w Polsce Wschodniej ze środków UE
 9. Rowerem ku przygodzie - VII Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych 12.12.2015
 10. Zgłaszajcie swoje relacje na VII Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych
 11. Pozytywna korba rowerowa dla Ewy Wolak
 12. Jak mogą wyglądać ulice Wrocławia? Chcemy rewolucji!
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa