link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html
http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html

aktualności
2007 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 46 |
  min min min min min min min min min min min min
11 czerwca 2007

Na kłopoty - Rada Osiedla (Muchobór Mały)

Chcesz zmian - działaj lokalnie

Nie od dziś wiadomo, że szary wrocławianin raczej nie może liczyć na urzędników miejskich w sprawach infrastruktury rowerowej. Losy interwencjach obywatelskich oraz prowadzonych przez organizacje pozarządowe (zobacz wyniki Raportu) nie pozostawiają cienia wątpliwości. Dlatego warto czasami spróbować zadziałać poprzez radę osiedla. Ta często niedostrzegana lub niedoceniana instytucja może naprawdę pomóc w problemach rowerzystów - czego przykładem są choćby ostatnie działania Rady Osiedla Muchobór Mały.

Na wniosek mieszkańca tamtejszy Zarząd Osiedla wystąpił do Wydziału Inwestycyjno - Technicznego UM i Zarządu Dróg i Komunikacji z wnioskiem o obniżenie krawędzi ścieżki rowerowej wzdłuż starej ul. Klecińskiej w rejonie z skrzyżowania z ul. Stanów Zjednoczonych. Prace zostały wykonane i osiedlowi rowerzyści nie muszą już schodzić z rowerów oraz zeskakiwać z wysokiego krawężnika by kontynuować jazdę do lub z domu.


Dobrze, że jest 1,5 cm zamiast 8 cm. Źle, że ZDiK z uporem maniaka buduje uskoki zamiast niwelować krawężniki do zera. Twierdzenie, że tylko tak można zapewnić odwodnienie, jest nieprawdziwe - wystarczy złożyć wizytę w jakimkolwiek kraju na zachód od Odry, by przekonać się, że można inaczej  (chyba, że we Wrocławiu działają inne prawa fizyki). Foto za: www.muchobormaly.plW kolejnym piśmie (z 23 maja, którego kopię otrzymaliśmy), Rada Osiedla Muchobór Mały zwraca się z prośbą o usunięcie niebezpiecznego uskoku przy zjeździe z Estakady Gądowskiej. O wynikach interwencji będziemy informować.

Radek Lesisz

ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 06 - 13
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa