link_mdr


doreta bez recepty
duomox bez recepty
izotek bez recepty

aktualności
2007 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 46 |
  min min min min min min min min min min min min
18 października 2007

Rowery miejskie

Stało się - rower awansował w Urzędzie Miejskim z roli gadżetu reklamującego miasto na spotach do użytecznego środka transportu dla samych urzędników. W sierpniu 2007 Biuro Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia zakupiło pierwsze trzy rowery służbowe dla swoich pracowników. Pierwsze publiczne okazanie rowerów miejskich następiło podczas Wielkiej Parady Rowerowej 22 września - teraz piszemy parę słów więcej na ich temat.Rowery miejskie są rowerami trekingowymi firmy Unibike - model Crossfire (dwa męskie i jeden damski).

Mówi Artur Wesołowski, pracownik Biura: "Rowery te będą wykorzystywane przez pracowników Biura w ich codziennej pracy. W związku z tym, iż Urząd Miejski Wrocławia, wraz z podległymi mu jednostkami i zakładami budżetowymi, zajmuje wiele budynków na terenie miasta, pracownicy Urzędu często przemieszczają się po Wrocławiu. Zakupione rowery będą poza tym używane podczas imprez rekreacyjnych, sportowych i innych,  do promowania zdrowego stylu życia polegającego na zachęcaniu do korzystania z roweru, zarówno w celach transportowych jak i rekreacyjnych".


Artur Wesołowski prezentuje jeden z urzędowych rowerów w barwach Wrocławia.

Pracownicy, którzy otrzymali rowery zobowiązali się do jak najczęstszego dojeżdżania na nich do pracy. Nim jednak mogli zacząć na nich jeździć, musieli wcześniej przejść dość surowe badania lekarskie. Okazało się, że znacznie łatwiej dać urzędnikowi służbowe auto niż posadzić go na służbowy rower...


Rowery mają pełną amortyzację (sztyca siodła i widelec) co z pewnością przyda się na wrocławskich trasach...

Na razie rowery parkują w pokojach Biura na 3 piętrze. Najwyraźniej brakuje porządnego parkingu na Zapolskiej nie tylko dla petentów, ale także dla samych pracowników.

Zakup rowerów służbowych - tańszych w ekspolatacji, nie wymagających tyle przestrzeni do parkowania i pozytywnie wpływających na zdrowie użytkowników (i pośrednio mieszkańców Wrocławia) wart jest naśladowania przez pozostałe instytucje i komórki UM - z jednym zastrzeżeniem - urzędnicy odpowiedzialni za powstawanie infrastruktury drogowej powinni mieć zakaz używania amortyzatorów oraz grubych opon, powiedzmy max 30-stki:)

Radek Lesisz

spacer
Ile UM miasta mógłby zaoszczędzić ?
Dziwne że dopiero teraz zrealizowano tak prosty pomysł. Ciekawe gdzie są te rowery na których je¼dziła Straż Miejska. Podobnie gdzie są te konie SM ( zdaje się ze Straż je sprzedała jakieś dwa lata temu) bo na wiosnę widziałem Sm na koniach pod Poltegorem. Sądzę że Straż nie musi patrolować Odry na koniach skoro może to robić na rowerach . Podobnie ostatnio często samochody parkują na ściezkach i trudno doprosić sie o radiowóz SM. Gdyby SM miała rowery to wystarczyłoby aby podjechał jeden strażnik rowerem zamiast dwóch radiowozem. Jadać na interwencję rowerem 2 km zaoszczędziłby sporo czasu i pieniędzy. Po drodze mógłby przyjrzeć się czy inne chodniki i ściezki nie sa blokowane. Z radiowozu niewiele widać a nie zawsze można i chce się zatrzymać. Poza tym gdyby kierowcy widzieli SM na rowerach to by tak nie lekceważyli zakazu parkowania na ścieżkach. Rowery UM powinny być parkowane na zewnątrz i pięknie reklamować te ideę. Z czasem może się UM szarpnie na 20 rowerów miejskich które byłyby wypożyczane turystom za symboliczną opłatę 3-5 zł za godzinę . Dzięki temu turyści mieliby szansę dokładniejszego zwiedzenia miasta. Rowery mogłyby być wypożyczane przy IT w Rynku i na Dworcu PKP gdzie dawno powinna powstać IT. Te rowery powinny mieć więcej reklam i zapewne informacja o nich szybko pojawiłaby sie w przewodnikach. Przy wypożyczeniu roweru turysta powinien dostać mapkę miejsc wartych zobaczenia (tak się robi np w Czechach) Dziś turysta z dużym bagażem siedzi 2 godziny na dworcu czekając na przesiadkę pociągu bo boi się, że nie znając rozkładu MPK nie zdąży wrócić na pociąg.


ilosc komentarzy: 1
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2023 - 10 - 04
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa