link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/plaquenil-200-mg-gdzie-francq.html

http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html
aktualności
2009 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 91 |
  min min min min min min min
23 stycznia 2009

Rowerowe ustalenia w Sejmie

21 stycznia inicjatywa "Miasta dla rowerów" zakończyły rozmowy z ekspertami Ministerstwa Infrastruktury w sprawie "rowerowych" zmian w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Jest to owoc długich, żmudnych, a często bardzo burzliwych negocjacji, trwających od czerwca ubiegłego roku, w których uczestniczył także przedstawiciel Wrocławia - Cezary Grochowski z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej.

Wynegocjowane zmiany eliminują bałagan w przepisach i sprzeczności z Konwencją Wiedeńską, likwidują zapisy dyskryminujące rowerzystów, ułatwiają poruszanie się rowerem, zwiększają bezpieczeństwo rowerzystów i dostosowują ustawę do rozwoju rynku i technologii. Ale to dopiero początek długiej drogi i wiele się może zmienić. Ustalenia w pliku pdf - tutaj.

Tego samego dnia po ponad półtora roku obudził się Rzecznik Praw Obywatelskich. Wystąpił do Ministra Infrastruktury właśnie w sprawie niezgodności ustawy Prawo o Ruchu Drogowym z Konwencją Wiedeńską - mimo, że w dokładnie tej samej sprawie dwukrotnie pisemnie odmówił współpracy z rowerzystami. Więcej na stronie Zielonego Mazowsza.

Z kolei we czwartek 22 stycznia spotkaliśmy się z parlamentarną grupą rowerową, Prezydium sejmowej Komisji Infrastruktury i przedstawicielem Komendy Głównej Policji. Przedstawiliśmy ustalenia w sprawie PoRD oraz nasze negatywne stanowisko w sprawie obowiązku używania przez rowerzystów odblaskowych kamizelek. Miło poinformować, że posłowie... zgodzili się z nami w całej rozciągłości.

Marcin Hyła

Za: http://www.rowery.org.pl/ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2020 - 11 - 27
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa