link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html
http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html

aktualności
2009 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 91 |
  min min min min min min min min min min min min
23 czerwca 2009

3750 km w 30 dni - zapowiedź wyprawy rowerowej dookoła Polski

Zapowiedź WYPRAWY ROWEROWEJ DOOKOŁA POLSKI, którą Portal Rowerowy Wrocław objął patronatem.

 * * *

Już dawno, bo w wieku trzynastu lat, w mojej głowie zakiełkował pomysł, by kiedyś objechać nasz kraj dookoła. To co wtedy było czymś odległym i niemal niemożliwym do zrealizowania ma szansę stać się faktem już wkrótce. Dziś mając 25 lat i u boku takie osoby jak moją kochaną dziewczynę Asię, przyjaciela Mateusza oraz Kingę i Łukasza, wiem że w tegoroczne wakacje zacznę razem z nimi realizować swoje marzenie!

Przejechanie rowerem Polski wzdłuż jej granic pozwoli na to, by niemal każdego dnia poruszać się wśród innych krajobrazów, innych ludzi, czy innej architektury. Przez trzydzieści dni jazdy dookoła naszego kraju mamy możliwość pokonać Bory Dolnośląskie, Karkonosze, Beskidy, Tatry, Bieszczady, Roztocze, Polesie, Podlasie, pojezierza, Mazury, Żuławy Wiślane, wybrzeże Bałtyku i masę innych krain geograficznych odwiedzając przy tym setki miast, miasteczek i wiosek. Wiemy, że to co uda nam się zobaczyć, zostanie w naszej pamięci do końca życia.
 
NASZE CELE:


Naszym głównym celem jest pokonanie trasy jaką sobie wytyczyliśmy. Mamy na ten cel wygospodarowane 30 dni i w tym czasie musimy zrealizować nasz plan. Nie będzie to łatwe, bo odcinki dzienne będą oscylowały w granicach 125 kilometrów, wierzymy jednak że wszystko się uda. Pokonując na rowerach trasę biegnącą wzdłuż granic Polski będziemy propagować aktywne i zdrowe spędzanie wolnego czasu. Chcemy ludziom pokazać, że jazda na rowerze może być doskonałym sposobem na przemieszczanie się nawet na bardzo długich dystansach, co pozwala na dokładne poznawanie pięknych zakątków naszego kraju. Sami liczymy na to, że podczas naszej wyprawy odwiedzimy setki niezwykłych miejsc. To co zobaczymy uwiecznimy na zdjęciach, którymi po powrocie podzielimy się z bliskimi, znajomymi i wszystkimi osobami zainteresowanymi naszą wyprawą. 

TRASA:

Trasa jest wytyczona niemal w stu procentach wzdłuż granic Polski. Chcemy przejechać przez wszystkie miejscowości, które są wytypowane przez PTTK w regulaminie Rajdu Kolarskiego Dookoła Polski. Nasza trasa została jednak nieco zmodyfikowana, tak by odpowiadała naszym potrzebom. Jej łączna długość powinna wynieść nie więcej niż 3900 kilometrów, które chcemy pokonać w ciągu 30 dni to daje średnio 130 kilometrów dystansu dziennego. Podczas przejeżdżania tego dystansu będziemy także się wspinać na górskie przełęcze i inne liczne wzniesienia, które napotkamy na trasie, w efekcie w ciągu całej wyprawy pokonamy w sumie około 28300 metrów przewyższenia.

Na początku chcemy przejechać najcięższą część trasy, a więc pokonać góry. Następnie wschodnią granicą udamy się na północ, by jadąc wzdłuż wybrzeża znaleźć się w Międzyzdrojach, z których zostanie już stosunkowo niewiele kilometrów do zakończenia naszej przygody. Zdajemy sobie sprawę z tego, że stawiamy przed sobą ciężkie wyzwanie ale jesteśmy dobrej myśli. Rower to przecież nasza pasja i sposób na życie. Dołożymy więc wszelkich starań, by spełnić nasze marzenie i objechać Polskę dookoła w ciągu trzydziestu dni.

MAPKA Z ORIENTACYJNYM PRZEBIEGIEM TRASY - w galerii po prawej stronie

UCZESTNICY:

Całą trasę chce przejechać łącznie pięć osób.
Są to dwie dziewczyny:

 • Joanna Zabielska (http://jahoo81.bikestats.pl) z Wrocławia,
 • Kinga Rogozińska (http://karotti.bikestats.pl) ze Zduńskiej Woli,

oraz trzech chłopaków, którzy spróbują dotrzymać im tempa:

 • Piotr Stokłosa (http://mlynarz.bikestats.pl) z Jasienia (obecnie Wrocław),
 • Mateusz Jamrozik (http://matys1310.bikestats.pl) z Żar,
 • Łukasz Sompoliński (http://pixon.bikestats.pl) z Łodzi.

Oprócz tego składu na trasie będą pojawiać się też znajomi i przyjaciele wspomnianej piątki. Na dziś dzień na pewno będą to:

 • Monika Kosmala (http://kosma100.bikestats.pl) z Dąbrowy Górniczej,
 • Jacek Paszke (http://jpbike.bikestats.pl) z Poznania.

WSPARCIE

Nasza wyprawa spotkała się z ciepłym przyjęciem przez władze lokalne, dzięki czemu udało nam się uzyskać patronat honorowy Burmistrzów Jasienia i Żar oraz Starosty Żarskiego. Projekt został poparty również przez Pana Senatora Władysława Sidorowicza, który jest Przewodniczącym Senackiej Komisji Zdrowia, propaguje on wśród wrocławian wykorzystywanie roweru jako środka transportu w mieście.

Zdobyliśmy również liczny patronat medialny. Współpracując z różnymi mediami udaje nam się promować nasze przedsięwzięcie. Dzięki temu trafiamy do wielu odbiorców, którzy mogą poznać nasz pomysł na spędzenie wakacji przy wykorzystaniu roweru. Niektórzy z naszych patronów będą starać się relacjonować nasze bieżące poczynania na trasie. Za ich pośrednictwem podzielimy się z wszystkim zainteresowanymi relacją z wyprawy, jak również zdjęciami z trasy.

Mamy również jednego sponsora, którym jest sklep rowerowy Szumgum.com.  Ze strony sklepu otrzymaliśmy spore wsparcie sprzętowe, dostaliśmy przyczepkę rowerową Extrawheel wraz z sakwami oraz udzielono nam dużego rabatu na pozostały asortyment oferowany przez Szumgum.com. Przyczepkę Extrawheel pożycza nam również serwis społeczności rowerowej BIKEstats.pl, dzięki temu nie będzie na trasie problemów z przewożeniem ekwipunku.

Nie byłoby też naszej wyprawy bez wsparcia i pomocy naszych rodziców, którzy pomagają nam jak tylko mogą. Cieszy, że projekt wyprawy dookoła Polski tak bardzo ich zainteresował i zaabsorbował. 

DANE WYPRAWY

Data rozpoczęcia: 13. lipca 2009
Planowana data zakończenia: 11. sierpnia 2009
Początek i koniec trasy: Jasień (woj. lubuskie)
Długość trasy: 3750 km
Ilość uczestników: 5
Ilość gości na trasie: jeszcze niewiadomo ;)
Środek transportu: rower
Sposób przewożenia bagażu: sakwy przewożone bagażnikach i/lub przyczepce
Noclegi: namiot, ewentualnie agroturystyka
Strona wyprawy: http://dookolapolski.xn.pl
    
Przez 30 dni jazdy będziemy spełniać swoje marzenie. Mamy nadzieję, że nasza wyprawa będzie inspiracją dla innych, którzy czekają na spełnienie swoich.

W połowie sierpnia chcemy powiedzieć „udało się!” i cieszyć się z naszego sukcesu. Do tego jednak droga daleka, kręta i górzysta. Pokonamy ją jadąc na rowerach. My przecież uwielbiamy to robić! Więc musi się udać

Trzymajcie kciuki!
Tekst i zdjęcia: Piotr Stokłosa
 ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 06 - 13
 
Mapa trasy
Joanna
Kinga
Łukasz
Mateusz
Piotr
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 91 |
 1. 26 czerwca - masa krytyczna rusza z placu Bema
 2. 3750 km w 30 dni - zapowiedź wyprawy rowerowej dookoła Polski
 3. Zaproszenie do udziału we Wrocławskich Piknikach Rowerowych
 4. Święto Wrocławskiego Rowerzysty - bez oficjeli, co nas oleli, ale i tak było super!
 5. ŚWIĘTO WROCŁAWSKIEGO ROWERZYSTY 14 czerwca 2009, pl. Solny 11:00
 6. 5-7.06 - POLISH CYCLE MESSENGER CHAMPIONSHIPS 2009
 7. Rowerem po ścieżce od poniedziałku do piątku, czyli sposób urzędników na miejsca parkingowe dla aut
 8. Zaproszenie na Strachota Bike Stop 24.05.2009
 9. Niech nas nie powstrzymają wysokie krawężniki (07.05.2009) GW
 10. Zaproszenie na alleycat o filiżankę sprawiedliwej kawy - 9 maja
 11. Policja kontra rowerzyści w centrum miasta
 12. Zaproszenie na Masę Krytyczną 24 kwietnia
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa