link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html
http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html

aktualności
2009 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 91 |
  min min min min min min min min min min min min
02 listopada 2009

Hasselt stawia na rowery

Hasselt to nie tylko darmowa komunikacja miejska. To także realne udogodnienia dla rowerzystów i pro-rowerowa polityka miasta - też jak najbardziej realna.

W celu pozyskania nowych inwestorów miasto Hasselt (Flandria, Belgia) prowadzi program subsydiowania pro-rowerowej polityki prowadzonej przez pracodawców. I tak przedsiębiorca może już za 300 euro nabyć locker (zamykaną szafkę na rower), a za mniej niż 2000 euro zamykaną wiatę na tuzin rowerów.

Tak niskie ceny są możliwe dzięki dofinansowaniu tych inwestycji w 50% przez magistrat. Subsydia obejmują także zakup rowerów, czy akcesoriów rowerowych dla pracowników. Co więcej, przedsiębiorca od dochodu można odliczyć 120% kosztów wszystkich tych inwestycji.

Prawie 60% pracowników w Hasselt mieszka bliżej niż 10 km od miejsca pracy. Opierając się na tym fakcie, urząd miasta wraz z Flamandzkim Instytutem Mobilności (Vlaams Instituut voor Mobiliteit) i Industriegroep Hasselt odpalił projekt I Bike I Move, na który przeznaczono 1,5 mil euro. Ma on na celu zmotywować co najmniej 1000 pracowników do dojazdów rowerem do pracy.

W ramach projektu I Bike I Move każdy pracownik może otrzymać od pracodawcy rower  (miejski albo składak - do wyboru trzy: Dahon Curve D3, Columbus Alu-City, albo Minerva Silver Shadow), którego utrzymanie jest wliczone w koszty - czyli dla pracownika gratis. Dodatkowo, pracownicy dojeżdżający do pracy mogą otrzymać dietę za każdy przejechany na rowerze kilometr (20 centów za 1 km - regulacja w prawie państwowym).

W ramach projektu stworzono także portal społecznościowy, gdzie wszyscy rowerzyści dojeżdżający do pracy mogą dzielić się doświadczeniami, zapisywać trasy i zbierać oszczędności na akcesoria rowerowe.

W programie uczestniczą już takie firmy jak Arcadis (we Wrocławiu buduje AOW), czy Carglass.

Strona poświęcona akcji: http://www.ibike-imove.be (niestety tylko po niderlandzku)

Za: http://www.fietsberaad.nl/


Nie tak dawno informowaliśmy również o innym sposobie na wspieranie lokalnej gospodarki poprzez promocję ruchu rowerowego: zobacz nius o Mannheim. A Wrocław?.........ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 06 - 13
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa