link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html
http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html

aktualności
2009 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 91 |
  min min min min min min min min min min min min
09 listopada 2009

Akcja w Toruniu: "Rowerzysto bądź widoczny – włącz po zmroku oświetlenie"

W dniu 5 listopada stowarzyszenie Rowerowy Toruń wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przeprowadziło w kilku punktach Torunia akcję „Rowerzysto bądź widoczny” skierowaną do cyklistów, których pojazdy nie miały oświetlenia.

Rowerzyści nie posiadający lampek musieli wyrazić zgodę na przykręcenie lampek do roweru (przedniej i tylniej), w przeciwnym razie narażali się na otrzymanie mandatu. Na szczęście wszyscy przezornie wybierali komplet lampek. Wielu przejeżdżających rowerzystów posiadało lampki przy swoich rowerach, co świadczy o dbaniu o własne bezpieczeństwo.

Przez dwie godziny trwania akcji przykręciliśmy kilkanaście kompletów rowerowych lampek. Dziękujemy toruńskiej policji za współpracę i toruńskiemu Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego za ufundowanie oświetlenia.
Mamy nadzieję, że osoby które otrzymały od nas podczas akcji oświetlenie będą go używać.

Pamiętajcie o prawidłowym oświetleniu swojego roweru: światło białe bądź żółte z przodu i czerwone z tyłu. Jesteśmy bardziej widoczni, także dzięki elementom odblaskowym przy rowerze czy ubraniu. Od tego czy jesteśmy widoczni zależy nasze bezpieczeństwo po zmroku.

Za: http://rowerowytorun.com.pl/index.php?akcja=&art_id=6&id_news=183

spacer
Mój pomysł kotś podchwycił.
Mój pomysł ktoś podchwycił. Wielokrotnie na forach gardłowałem o takie dictum i widać warto było bo ktooś moondry go podchwycił. Cieszę się że zamiast corocznych akcji "rowerzysta na drodze" wreszcie coś pożytecznego zamiast prostych i nieskutecznych sankcji.

benek

No cóż...
"Proste i nieskuteczne sankcje" - masz na myśli mandat za brak oświetlenia? No to się w głowie nie mieści! Brak szacunku dla prawa i lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa powinno być surowo karane. Jakoś nad kierowcami aut nikt się nie pochyla litościwie, czy aby nie trzeba wymienić spaloną żaróweczkę, albo może jaśnie panu pasy zapiąć? Rowerzysta nocą bez świateł jest dla mnie niebezpiecznym idiotą, który ryzykuje moim zdrowiem i życiem i uważam, że powinien być ukarany mandatem.

Tedilosc komentarzy: 2
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 06 - 13
 
fot. Rowerowy Toruń
fot. Rowerowy Toruń
fot. Rowerowy Toruń
fot. Rowerowy Toruń
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa