link_mdr


doreta bez recepty
duomox bez recepty
izotek bez recepty

aktualności
2010 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 96 |
  9. 97 - 108 |
  10. 109 - 115 |
  min min min min min min min min min min min min
16 listopada 2010

Grażyna Sobieszczuk odpowiada na nasze pytania

Prezentujemy kolejną odpowiedź na nasze zaproszenie do prezentowania swoich programów wyborczych odnośnie ruchu rowerowego jakie wystosowaliśmy do kandydatów na radnych Rady Miasta Wrocławia oraz Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Przedstawiamy odpowiedź Grażyny Sobieszczuk. 



Szanowni Państwo,

dziękuję za uwzględnienie mojej opinii na interesujący Państwa temat. Wypowiem się tylko w sprawach, które znam, i na które w przyszłości mogę wpłynąć.

Oczywiście jestem za aktywnym udziałem w działaniach na rzecz popularyzacji ruchu rowerowego i co za tym idzie na wdrażaniu bezpiecznych zachowań rowerzystów, kierowców i pieszych. Uważam, że zbyt mało mówi się o tych sprawach w mediach oraz nie uczy się kierowców (na kursach jazdy) szacunku dla innych użytkowników ruchu drogowego. Dużą rolę powinna spełniać tu szkoła, biorąc pod uwagę jak wiele dzieci i młodzieży jeżdzi na rowerach. Niestety, kultura naszego społeczeństwa w tej kwestii, pozostawia wiele do życzenia, dlatego powinno się zdecydowanie wzmóc akcję edukacyjną poprawiającą bezpieczeństwo i zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Nie popieram żadnych ograniczeń dotyczących ruchu rowerowego. Uważam, że śmiesznym jest regulowanie ruchu rowerowego w Rynku czy też w innych miejscach i limitowanie godzin czy też wyznaczanie dni, w których można się poruszać rowerami. Nigdzie w Europie takich regulacji nie spotkałam. Wręcz przeciwnie, wszędzie w miejscach, gdzie ruch samochodowy jest ograniczony, jest to z korzyścią dla rowerzystów, którym wyznacza się dodatkowe miejsca do parkowania. Ekologiczny pojazd jakim jest rower jest wszędzie preferowany.

Musimy jednak zdać sobie sprawę, że rozpowszechnianiu korzystania z tego środka lokomocji nie sprzyja brak dróżek rowerowych w naszym mieście. Mieszkam na Brochowie i tylko w dwóch miejscach tego sympatycznego osiedla są warunki do jazdy na rowerach. Mówię tu o nowo wybudowanych osiedlach.W pozostałej części dzielnicy nie ma dróg rowerowych a nawet bywa, że nie ma również chodników dla pieszych, jak np. na ul. Mościckiego, Węgierskiej, Konduktorskiej i wielu innych w mojej najbliższej okolicy. Co z tego, że w dwóch osiedlach znajdują się takie drogi skoro nie ma między nimi komunikacji, podobnie jak z resztą dzielnicy. Mieszkańcy w najbardziej niebezpiecznych punktach muszą jechać swoimi rowerami po jezdniach, które są wyjątkowo wąskie a do tego w bardzo złym stanie technicznym, tzn. są po prostu połatane i dziurawe.

Dodatkowym utrudnieniem są wieczne wykopki i remonty jezdni i chodników, które trwają od lat i nigdy się nie kończą. Te sprawy spowodowały, między innymi, że kandyduję do Rady Miejskiej Wrocławia, aby coś w tej kwestii zmienić.

Bezpieczeństwo mieszkańców to też drogi dla rowerzystów i dobrze oświetlone, dobrej jakości jezdnie i chodniki. Z Brochowa nie da się wyjść pieszo do miasta, ponieważ na dwóch drogach, prowadzących do centrum nie ma chodników !!! Nie ma tam również oświetlenia i aby isć pieszo wieczorem w stronę miasta, należy się zaopatrzyć we własne źródło światła i wygodne obuwie. Mówię tu o ulicach Konduktorskiej, biegnącej w stronę ul. Buforowej i Mościckiego, biegnącej w stronę Tarnogaju.

Właśnie tymi sprawami chcę się zająć gdy zostanę wybrana do RM. Sama mam rower, niestety w tym roku nie korzystałam z niego w mojej dzielnicy z powodu utrudnień, o których pisałam powyżej.

Będę popierała wszystkie możliwe metody aby poprawić ten stan.

Z poważaniem

Grażyna Sobieszczuk

kandydatka do Rady Miejskiej Wrocławia z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Lepszy Wrocław

spacer
Brochów dla aut
Rowerzyści wiedzą w jakim stanie są drogi na Brochowie. Mimo to jest to jednak spokojne osiedle w porównaniu z zagrożeniami w centrum.Chodników brakuje na wielu ulicach. Oprócz wymienionych brak ich na ulicy Biegłej, Pakistańskiej, Syjamskiej i zapewne wielu innych.Chodniki jeśli powstaną to zapewne na początku tylko wzdłuż głównej ulicy Mościckiego lub Konduktorskiej.Ale jest prosty sposób poprawienia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.Wystarczy na ulicach gdzie brak chodników i zapewne gdzie przez 20 lat nie powstaną (dzięki stadionowi), wyznaczyć Strefę Zamieszkania. W takiej strefie piesi mogą chodzić po jezdni i nie muszą schodzić na błotniste pobocze lub trawnik. Aut muszą ustępować pierwszeństwa pieszym i nie wolno im przekraczać prędkości 20 km/h. Nie mogą swobodnie na wskiej jezdni parkować a muszą to robić w wyznaczonych miejscach.Dzięki temu poprawia się widoczność i bezpiecznie auto może minąć pieszego na jezdni. To niewielki koszt poustawiać trochę znaków o SZ.Dziś jeśli auto potrąci pieszego, to pieszy będzie uznany za sprawcę wypadku. nie zawsze potrzebne są wielki pieniądze aby poprawić bezpieczeństwo. Na Brochów jeździ wielu rowerzystów bo tam jest dużo ogródków działkowych.Często są to ludzie starsi, którym trudniej unikać wypadków. Szkoda, że pani tłumaczy brak chęci jazdy po cichym i spokojnym Brochowie brakiem skomunikowania go przez ddr z innymi osiedlami.Rowerzysći omijają ulKonduktorską jeżdżąc wzdłuż torów od Konduktorskiej do Buforowej zatem potrzeba wybudować ciąg rowerowo pieszy tylko przez przejazdy kolejowe czyli na 150-200 metrach.

benek



ilosc komentarzy: 1
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2024 - 04 - 27
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 96 |
  9. 97 - 108 |
  10. 109 - 115 |
  1. Zapraszamy na II Spotkanie Podróżników Rowerowych - sobota 11.12.2010
  2. Mini-konkurs na artykuł o nowych kontrapasach
  3. Podsumowanie akcji: Rowerzyści pedałują na wybory. Rekomendacje
  4. Piotr Żuk pisze o kwestii rowerowej
  5. Paweł Czuma: rowerzyści z pewnością będą mile zaskoczeni budżetem
  6. Kwestia rowerowa według KWW Czerwony Wrocław
  7. Ponowienie zapytania o budżet do prezydenta-kandydata Dutkiewicza
  8. Igor Wójcik pisze do mieszkańców Wrocławia
  9. Grażyna Sobieszczuk odpowiada na nasze pytania
  10. Stanisław Czyż pisze o polityce rowerowej Wrocławia
  11. Brygida Andreasik odpowiada na nasze pytania
  12. Robert Pieńkowski odpowiada na nasze pytania
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa