link_mdr


doreta bez recepty
duomox bez recepty
izotek bez recepty

aktualności
2011 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 96 |
 9. 97 - 108 |
 10. 109 - 120 |
 11. 121 - 121 |
  min min min min min min min min min min min min
07 lipca 2011

Zaproszenie na spotkanie z Olivierem Schneiderem oraz z tybetańskimi rowerzystami - 13.07.2011

Już w najbliższą środę - 13 lipca 2011 - serdecznie zapraszamy wszystkich na dwa wydarzenia rowerowe, które organizujemy we Wrocławiu:

 1. gościmy uczestników rajdu rowerowego dla Tybetu
 2. spotykamy się z Oliverem Schneiderem w Klubie Złośliwych i Niedobrych Cyklistów (zobacz poprzednie spotkanie Klubu ZiNC)

Rajd rowerowy dla Tybetu!

6 lipca wyruszył z pierwszy w Polsce rajd rowerowy dla Tybetu. 4 Tybetańczyków i grupa polskich sympatyków Tybetu. 18 miast, 20 dni i niemal 800 przejechanych kilometrów, to wstępny plan Rajdu dla Tybetu, który wyruszył z Krakowa w dniu urodzin J.Ś. Dalajlamy. Uczestnicy rajdu odwiedzą po drodze m.in. Katowice, Wrocław, Opole, Poznań i Bydgoszcz by 27 lipca dotrzeć do Gdańska.

Wizyta we Wrocławiu

Tybetańczycy dotrą do Wrocławia wieczorem 12 lipca. Na środę, 13 lipca zaplanowane jest spotkanie z nimi. O godzinie 12.00 pod fontanną na wrocławskim Rynku będą rozdawać ludziom ulotki informacyjne o sytuacji Tybetu. Kolejno wyruszą w trasę ulicami miasta. Wszyscy chętni do zamanifestowania swojej solidarności z Tybetem proszeni są o przybycie na Rynek na rowerze. Trasa przejazdu zakończy się przy placu Dominikańskim pod pomnikiem pamięci ofiar masakry w Tiananmen, gdzie również rozdawane będę materiały informacyjne.

To jedynie przedsmak wrażeń, bo o godzinie 16.00 (13.07) w księgarnio-kawiarni Falanster przy ul. Świętego Antoniego zapraszamy na spotkanie z Tybetańczykami, na którym obejrzymy krótki film dokumentalny o sytuacji Tybetu. Goście przedstawią również 20 minutową prezentację opatrzoną ich komentarzem. Są otwarci i gotowi na dyskusję z publicznością.

Cel rowerowego rajdu dla Tybetu

Rajd rowerowy na rzecz Tybetu to inicjatywa stworzona przez nieformalną grupę "Studenci dla Wolnego Tybetu" w Warszawie. Projekt opiera się na współpracy między społecznością tybetańską oraz polską. Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości na temat obecnej sytuacji w Tybecie oraz zwiększenie poparcia dla sprawy tybetańskiej wśród Polaków.

Trasa rajdu obejmuje duże miasta Polski (Kraków, Katowice, Gliwice, Poznań, Bydgoszcz oraz Gdańsk), a jej długość jest szacowana na ok. 800 kilometrów.

Jak mówi Kunchok Sangpo, Tybetańczyk, pomysłodawca i jeden z organizatorów rajdu z organizacji Students For a Free Tibet:

"Poprzez spotkania z mieszkańcami miast, przez które będziemy przejeżdżać, lokalnymi mediami, politykami samorządowymi, uczniami i studentami chcemy dotrzeć z przesłaniem „Wolny Tybet” do jak największej liczby osób. Chiński rząd jest zdeterminowany, aby zniszczyć narodową tożsamość Tybetańczyków, a tym samym zdławić w zarodku wszelkie protesty. Nie zamierzamy jednak milczeć, czego przykładem jest ten rajd, który poza wartościami informacyjnymi, jest także wyrazem solidarności z naszymi rodakami w Tybecie."

Aktualnym przykładem prześladowań Tybetańczyków jest sytuacja w Klasztorze Kirti w regionie Ngaba, gdzie w ciągu ostatnich miesięcy dochodzi do masowych aresztowań i innych poważnych naruszeń praw człowieka. Uczestnicy rajdu będą zbierać podpisy pod petycją adresowaną do chińskich władz w sprawie sytuacji w Klasztorze Kirti.

Jesteśmy wspierani przez organizacje: Program Tybetański fundacji Inna Przestrzeń oraz Stowarzyszenie Społeczności Tybetańskiej w Polsce.

Liczymy również na wsparcie finansowe od ludzi dobrej woli, których spotykać będziemy na  trasie Rajdu Rowerowego dla Tybetu.

Students For a Free Tibet (SFT) jest międzynarodową organizacją, która działa w solidarności z narodem tybetańskim w jego staraniach na rzecz wolności i niepodległości. Opiera się o sieć młodych aktywistów na całym świecie.

Tybet

Tybet był niepodległym państwem przed chińską inwazją w 1949 roku. Od 1959 roku do chwili obecnej jest państwem militarnie okupowanym przez Chiny. To zmusiło duchowego i politycznego przywódcę Tybetu, XIV Dalajlamę do ucieczki do Indii. Do dziś łamane są tam prawa człowieka, nie ma wolności politycznej ani religijnej, a kultura tybetańska skazana jest na wymarcie. Dalajlama, Tybetańczycy i wspierający ich ludzie na całym świecie walczą o przywrócenie wolości tego kraju i przywrócenie Tybetu na mapę świata.

Więcej informacji na temat Rajdu udzielają

Kunchok Sangpo: kunchoksangpo59@gmail.com, 516 620 408 (jęz. angielski, jęz. tybetański)
Piotr Cykowski: piotr.cykowski@ratujtybet.org, 22 392 65 28 (j. polski)
Karolina Micuła (Wrocławska Inicjatywa Rowerowa): karolamicula@gmail.com , 785 361 750.

Więcej informacji: www.facebook.com/rajdrowerowydlatybetu


Spotkanie Klubu Złośliwych i Niedobrych Cyklistów vol.2

W środę 13 lipca br. o godzinie 18.30 zapraszamy do klubo-kawiarni Falanster na drugie spotkanie Klubu Złośliwych i Niedobrych Cyklistów, czyli wszystkich entuzjastów komunikacji rowerowej. Ostatnio gościliśmy po sąsiedzku Czechów i Słowaków, tym razem nasze zaproszenie przyjął Olivier Schneider - członek zarządu francuskiej Federacji Użytkowników Rowerowów, być może znany już niektórym z konferencji "Velorution".

Motywem, który przyświecać będzie spotkaniu, będzie współpraca władz miejskich z organizacjami rowerowymi. Olivier Schneider opowie m.in. o umowach zawieranych między miastem a zrzeszeniem, o zlecaniu zrzeszeniom usług i projektów przez władze miasta. Poznamy dobry, francuski przepis na sprawną roweryzację miasta. Dowiemy się również, jak się to ma do Polskich realiów, a ma się nijak..

Prawdopodobnie zobaczymy tez film niespodziankę,więc prosimy się nie spóźniać.

Na wszystkich cyklistów czeka poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy,

Karolina Micuła
Wrocławska Inicjatywa Rowerowailosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2024 - 05 - 24
 
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 96 |
 9. 97 - 108 |
 10. 109 - 120 |
 11. 121 - 121 |
 1. Skradziono rowerek GIANT PUDDIN koloru różowego
 2. Zaproszenie na spotkanie z Olivierem Schneiderem oraz z tybetańskimi rowerzystami - 13.07.2011
 3. Zaproszenie na spotkanie z uczestnikami rajdu NEO NAWYKI 27.07.2011
 4. Likwidacja przejścia przez Pułaskiego - c.d.
 5. Powstanie EkoCentrum Wrocław
 6. Relacja z konferencji Polska w Rowerowej Europie
 7. Robotniczą pod prąd
 8. O kulturze kierowców autobusów i motorniczych, czyli czego brakuje pracownikom i regulaminowi MPK
 9. Pierwszeństwo na przejazdach rowerowych
 10. Co nowego na Wróblewskiego?
 11. Relacja ze Święta Wrocławskiego Rowerzysty 2011
 12. Jak obywatel zlikwidował zakaz wprowadzania rowerów do Parku Staromiejskiego
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa