link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html
http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html

prasa
2008 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 68 |
  min min min min min min min min
09 stycznia 2008

Purkyniego zostanie wyremontowana (09-01-2008) GP

Ulica Purkyniego, łącząca pl. Powstańców Warszawy z Nowym Targiem w ciągu dwóch najbliższych lat przejdzie gruntowny remont. Starą kostkę brukową zastąpi asfalt, odnowione zostaną chodniki i wybudowane zatoki parkingowe dla samochodów.

Urzędnicy mają już przygotowany projekt prac remontowych, który obejmuje ul. Purkyniego - od Janickiego do pl. Powstańców Warszawy. W planach tych ujęta jest również jezdnia przed gmachem urzędu wojewódzkiego.
- Oprócz wymiany nawierzchni na jezdni, przy okazji inwestycji zostanie uporządkowana kwestia miejsc parkingowych - mówi Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Według dokumentacji, miejsca postojowe ulokowane będą w kilku zatokach i pasmach po obu stronach ulicy. I tak wzdłuż gmachu Muzeum Narodowego auta będą mogły stawać na chodniku, na wysokości zatoki gondol - w specjalnych zatoczkach po obu stronach jezdni. Dalej - w kierunku ul. Janickiego - również w zatokach, ale po stronie przylegającej do hotelu i terenu szkoły.

- Miejsca te będą najprawdopodobniej płatne, bo Purkyniego leży w strefie objętej opłatami za postój - dodaje Mazur. Oprócz położenia nowej nawierzchni na jezdni, zadaniem drogowców będzie też zbudowanie ścieżki rowerowej. Ma ona przebiegać po stronie parku i Panoramy Racławickiej. Takie rozwiązanie skrytykowali już wrocławscy rowerzyści, którzy uważają, że lepsze byłoby utworzenie po obu stronach jezdni jednokierunkowych pasów rowerowych. Być może uwagi te uwzględni oficer rowerowy, który od grudnia jest zatrudniony w magistracie.

ZDiUM ogłosił już przetarg na prace remontowe. Jeśli uda się bez kłopotów wybrać wykonawcę, roboty zaczną się w drugiej połowie roku i skończą się w 2009 r. Wstępnie ich koszty oszacowano na ponad 4 mln zł.

Bartosz Wawryszuk  -  POLSKA Gazeta Wrocławska
http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/805995.html


ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 02 - 25
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale prasa
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa