link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html
http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html

prasa
2008 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 68 |
  min min min min min min min min
09 stycznia 2008

[Mińsk] Kampania na rzecz bezpłatnego transportu (08-01-2008) indymedia

Wczoraj, 7 stycznia miała miejsce w Mińsku karnawałowa akcja kampanii na rzecz bezpłatnego transportu publicznego. Przebrani za "antykontrolerów" uczestnicy happeningu składali pasażerom życzenia z okazji urodzin i nowego roku i rozdawali "ulgowe talony" za cenę zero rubli. Akcję przeprowadzono na kilku trasach. Talony szły jak woda. Wzięła je nawet do poczytania kontroletrka w jednym z tramwajów.

Aktywiści kapanii uważają, że swoboda poruszania się po mieście jest nie mniej ważna niż prawo do korzystania z miejskich parków. Wg nich wprowadzenie bezpłatnych srodkow transportu pozwoli oszczędzić znaczące srodki budżetowe przeznaczane obecnie na wydawanie dokumentów uprawniających do przejazdu, billetów, utrzymywanie kioskow zakładu transportu miejskiego, pensje konduktorow i kontrolerów itp. Poza tym, zaoszczędzi się czas tracony na kontrole opłat za przejazd, co pozwoli zracjonalizowac rozklady jazdy. Oczędności uzyskac można będzie również dzięki zmiejszeniu natężenia ruchu samochodowego - ludzie chętniej korzystac będą z publicznego transportu jesli nie będą wydawac na to pieniędzy. Zmniejszy się też tym samym potrzeba wydatków na remonty i budowę dróg i parkingów

W kilkdziesięciu miastach europejskich, takich jak Hasselt w Belgii, Lübben w Niemczech, Compiègne we Francji, Türi w Estoni czy Novi Gorici na Słoweni funkcjonuje bezpłatny transport publiczny, ich władze wprwadziły też szereg rozwiazań zmierzających do popularyzacji alternatywnych wobec samochodow środków transportu.

Wg uczestników wczorajszej akcji Mińsk zasluguje na to by wejść do grona pionierów ruchu na rzecz bezpłatnego transportu publicznego.Z członkamii kampanii można się kontaktować mailowo:

transpart at riseup.net

Za: http://pl.indymedia.org/pl/2008/01/34118.shtml

ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 02 - 25
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale prasa
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa