link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html
http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html

prasa
2008 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 68 |
  min min min min min min min min min min min min
07 lipca 2008

Swój rower niedługo zostawisz pod dachem (26-07-08) SPGW

Falstart rowerowych wypożyczalni. Za trzy miesiące powstaną za to parkingi.

Jeszcze w tym roku we Wrocławiu powstanie 10 parkingów dla rowerów. Nie będzie za to miejskich wypożyczalni jednośladów. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta właśnie ogłosił przetarg na budowę parkingów. Zgodnie z planem urzędników powstaną jeszcze w tym roku. W sumie miasto chce wydać na nie pół miliona zł.

Parkingi pomieszczą po 30 rowerów.
- Na pl. Grunwaldzkim to zdecydowanie za mało. Przydałoby się dwa razy tyle - uważa Mirosław ,,Struna" Filipiak z Wrocławskiej Masy Krytycznej, czyli grupy promującej jazdę na rowerze po mieście.

W piątek - jak co miesiąc - 80 osób przypomniało o tej idei, jeżdżąc w centrum miasta.
W samym centrum już teraz można zaparkować pojazd, np. przy przejściu podziemnym na Świdnickiej czy przy ul. Szewskiej. Tam jednak parkingi są niezadaszone.

Nowe parkingi będą zlokalizowane przy pętlach tramwajowych. Dlaczego?
- Chodzi o to, aby mieszkańcy mogli do nich dojechać rowerem - tłumaczy Daniel Chojnacki, oficer rowerowy z urzędu miejskiego. - Niektórzy po prostu mają daleko z domu na przystanek. Tak jest choćby na Oporowie czy Księżu Małym - tłumaczy.

Parkingi będą miały szare dachy, a rowery przypniemy w nich do specjalnych barierek. Lepiej jednak zaopatrzyć się w dobre zamki i kłódki - nie będzie monitoringu.
- Zastanawiamy się, gdzie postawić kolejne takie wiaty - mówi Wojciech Gryczyński, zastępca dyrektora wydziału ds. eksploatacji miasta. - Ale nie wytypowaliśmy jeszcze miejsc.

W planach magistratu są jeszcze wypożyczalnie jednośladów. Miały ruszyć już w wakacje. Ale nic z tego. Miejscy urzędnicy właśnie zerwali rozmowy z firmą, która miała zrealizować pomysł.
- Nagle okazało się, że w zamian za realizację mieliśmy przekazać tej firmie dużo powierzchni reklamowych. Nie mogliśmy się na to zgodzić - tłumaczy Daniel Chojnacki.
Dlatego program pilotażowy ruszy dopiero na wiosnę.


Marcin Torz  -  POLSKA Gazeta Wrocławska
http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/879930.html


ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 04 - 11
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale prasa
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa