link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html
http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html

prasa
2009 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 96 |
  9. 97 - 108 |
  10. 109 - 109 |
  min min min min min min min min min min min min
09 grudnia 2009

Nie wszystkich cieszą rowerowe stojaki we Wrocławiu (08-12-09) GWroc

W Teatrze Współczesnym denerwują się, że przez nowe stojaki dla rowerów nie dojadą do nich ciężarówki z dekoracjami.

Od dwóch miesięcy we Wrocławiu powstało 60 nowych parkingów rowerowych, w sumie dla 400 jednośladów. Robotnicy kończą właśnie montaż pięciu stojaków przy ulicy Rzeźniczej, naprzeciwko wejścia do Teatru Współczesnego.

Ustawiono je jednak tak, że samochody ciężarowe przywożące dekoracje do teatru będą miały kłopoty z wjazdem na podwórko, w którym mieści się winda towarowa.
- Popieramy rowery, ale nie powinno się robić dla nich parkingu w takim miejscu, jak to - mówi Marta Szczurek, kierownik działu administracji. I wylicza: ul. Rzeźnicza jest tu wąska, widzowie skarżą się na brak miejsc postojowych dla samochodów, w tym dla osób niepełnosprawnych.
- A zdarza się naprawdę sporadycznie, by któryś widz przyjechał na spektakl rowerem - kończy Marta Szczurek.

Daniel Chojnacki, oficer rowerowy z urzędu miejskiego, jest innego zdania. - Ja jestem takim widzem - uśmiecha się.

Poważnie zaś dodaje, że podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty rowerów pod teatrem było zatrzęsienie. A nie można stworzyć parkingu na jednoślady na skwerku przed teatrem, bo to działka miejska. - My do dyspozycji mamy chodniki i jezdnie - podkreśla Chojnacki.

Twierdzi jednak, że w akcji montowania stojaków słucha uwag mieszkańców i że mogą przesunąć nieznacznie lokalizację. Wybiera ją nie sam, lecz na wniosek wrocławskich rowerzystów. Okazuje się, że trudno wszystkim dogodzić.
Od dwóch miesięcy we Wrocławiu powstało 60 nowych parkingów rowerowych.
Na pl. Maksa Borna, gdzie uczą się studenci Uniwersytetu Wrocławskiego, został utworzony parking na rowery, mimo że już stały tam stojaki postawione przez uczelnię. - Studenci zgłaszali nam, że jest ich tam za mało - tłumaczy Chojnacki.
Jego zdaniem to walka z kierowcami. - Zabraliśmy miejsca dla dwóch aut przy basenie na Teatralnej, ale zyskaliśmy dla 7 rowerów, które tam już stoją - mówi.

Jak zamówić stojak?

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca wrocławianie przysłali aż 70 wniosków z prośbą o utworzenie parkingów rowerowych.
Urzędnicy ciągle czekają na kolejne propozycje. Wystarczy wypełnić formularz, który znajdziemy nastronie Wroclaw.pl (zakładka: komunikacja/komunikacja rowerowa/wnioskuj o stojak). I wysłać go pod adresem: marta.dabrowska@um.wroc.pl. W razie uwag do miejsca lokalizacji można dzwonić do wydziału inżynierii miejskiej w magistracie (sekcja ds. rozwoju ruchu rowerowego), tel. 71-777-78-42, mejl: daniel.chojnacki@um.wroc.pl.

Wiosną mają ruszyć obiecywane od dawna miejskie wypożyczalnie rowerów. Przez pierwszych 30 minut będzie można pedałować za darmo.

Anna Gabińska

http://www.gazetawroclawska.pl/ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 06 - 13
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale prasa
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa