link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/plaquenil-200-mg-gdzie-francq.html

prasa
2003 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 13 |
  min min min min min min min min min min min min
03 stycznia 2005

Rowerem po wrocławskim rynku? (16.06.2003) Słowo Polskie

Rowerem po wrocławskim rynku? Tak, ale tylko jeden dzień w roku i w asyście policji. Wczoraj około dwustu cyklistów, a wraz z nimi prezydent Rafał Dutkiewicz, także na rowerze, świętowało Dzień bez. Samochodu. 

Kilkanaście minut po godzinie "12 na Rynku zro­biło się głośno od rowerowych dzwonków i trą­bek. Na grupę około dwustu rowerzystów czekał tam prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Jak za­pewniał, sam w miarę systematycznie jeździ na ro­werze. Czy cykliści są dyskryminowani? - Nie sądzę- odpowiadał Dutkiewicz. - Ale z pewnością w mie­ście można i trzeba jeszcze zrobić wiele, by polep­szyć ich sytuację - stwierdził. Podczas spotkania z przedstawicielami Koalicji Rowerowy Wrocław przy fontannie w Rynku, Dutkiewicz powtórzył swo­je zapewnienie, że będzie starał się, by we Wrocła­wiu powstawało więcej ścieżek rowerowych i by ich jakość była lepsza. Zapewnił także, iż przedstawicie­le' stowarzyszeń promujących jazdę rowerem będą zapraszani przez władze miasta do rozmów na temat wytyczania nowych tras rowerowych. .

Co z dopuszczeniem rowerów na Rynek. - Jestem przeciwnikiem - odpowiadał Dutkiewicz. - To zbyt niebezpieczne dla pieszych.

Wrocławscy rowerzyści uważają, że promocja jaz­dy rowerem połączona z budową ścieżek rowero­wych pozwoli uniknąć grożącego nam paraliżu ko­munikacyjnego w mieście. Choć mamy ponad 100 kilometrów ścieżek rowerowych, to podstawowym problemem jest brak spójnego planu powstawania tras. Najgorzej - według nich - jest z dojazdem do centrum miasta. Jedna z ich propozycji zakłada, by ulica Szewska stała się rowerowym korytarzem po­między południem a północą miasta.

Prezydent w "nagrodę" za zakaz wjazdu rowerów na Rynek musiał przejechać się dziecięcym bicyklem.

Wojciech Szymański


ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2020 - 07 - 15
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale prasa
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa