link_mdr


doreta bez recepty
duomox bez recepty
izotek bez recepty

prasa
2006 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 86 |
  min min min min min min min min min min min min
18 maja 2006

Nowa ścieżka rowerowa to bubel (18.05.2006) GW

Wrocławscy cykliści chcą, żeby drogowcy uwzględniali ich interesy

Ekolodzy i rowerzyści zarzucają władzom miasta, że trasy rowerowe są źle budowane. Wczoraj pokazywali dziennikarzom błędy popełnione przy budowie ścieżki z mostu Grunwaldzkiego, od strony wybrzeża Wyspiańskiego.

Przedstawiciele Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej i Dolnośląskiej Fundacji Ekorozwoju sprawdzali, jak cykliści wykorzystują nowe drogi. Przy pomocy członków Studenckiego Koła Inżynierii Komunikacji Politechniki Wrocławskiej liczyli przejeżdżających. Większość omijała trasę wybudowaną przez Zarząd Dróg i Komunikacji.

Radosław Lesisz, reprezentujący środowisko cyklistów: - ZDiK, mimo że konsultował z nami projekt, nie uwzględnił naszych zastrzeżeń. Te ścieżki w ogóle nie spełniają podstawowych standardów. Powinny mieć większe promienie skrętów, są za wąskie. Trzeba czekać ponad minutę na zmianę świateł. To kompromitacja, bo przez plac biegnie paneuropejski szlak rowerowy. Ważniejsze okazują się fontanny, które mają być wybudowane na skwerku.

Opinię potwierdza Alexander Lay z Frankfurtu nad Menem, studiujący we Wrocławiu politologię: - W porównaniu z moim miastem rowerzyści mają tu bardzo źle i niebezpiecznie. U nas dla rowerów są osobne drogi.

ZDiK odpiera zarzuty, zasłaniając się trudnościami technologicznymi: - Zastosowaliśmy się do niektórych uwag, ale nie możemy przesunąć ścieżki na nadbrzeże, bo kolidowałaby z chodnikiem. Nie ma tutaj miejsca na inne zmiany.

Pisaliśmy o absurdach na ścieżkach rowerowych

* Grudzień 1999 r. - Carrefour wybudował kładkę dla pieszych nad al. Hallera, która połączyła ścieżkę biegnącą wzdłuż nasypu kolejowego, niestety, nikt nie zauważył, że kładce potrzebny jest podjazd, bo przemieszczają się tędy głównie rowerzyści i matki z dziećmi w wózkach

* Październik 2002 - przy okazji remontu na moście Pokoju zlikwidowano i przegrodzono przejście przez jezdnię, z którego korzystali rowerzyści jadący wzdłuż Odry. Przejazd jezdnię przeniesiono na skrzyżowanie Wyszyńskiego ze Szczytnicką

* Lipiec 2003 - na nowo powstałym odcinku ul. Racławickiej zbudowano ścieżkę rowerową, która przebiega tuż koło starej trasy prowadzącej do parku. Obie drogi rozdzielił żywopłot

* Lipiec 2004 - przy okazji remontu na ul. Osobowickiej tradycyjna trasa rowerowa po nadodrzańskim wale przeprowadzona została przed wiaduktem kolejowym na drugą stronę jezdni, by za wiaduktem znowu wrócić na wał.

Marek Szempliński
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,3352449.html


ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2024 - 05 - 15
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale prasa
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa