link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/acetylcysteine-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/ivermectin-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/nitazoxanide-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/plaquenil-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/xarelto-polska.php

rekreacja
poza miastem :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 18 |
  min min min min min min min min min min min min
12 stycznia 2007

Dla wielbicieli dwóch kółek (17.07.2006) GW Turystyka

Rower jak żaden inny środek transportu zapewnia bezpośredni kontakt z przyrodą i kulturą, pozwala docierać w miejsca położone daleko od głównych dróg. Wzięli to pod uwagę autorzy zbioru map "Województwo łódzkie. Atlas znakowanych szlaków rowerowych" i przygotowali niebanalną propozycję dla wielbicieli dwóch kółek.

Atlas składa się z sześciu osobnych map najciekawszych terenów województwa. Na każdej oznaczono i opisano przynajmniej jedną trasę. Pierwsza prezentuje fragment powstającej właśnie "magistrali rowerowej" Lwów - Berlin, która ma połączyć Ukrainę, Polskę i Niemcy. Na trasie m.in. Łódź oraz Szadek i Warta - XIII-wieczne miasta z gotyckimi kościołami. Druga mapa prezentuje okolice Wieruszowa oraz Załęczański Park Krajobrazowy, trzecia - ziemię sieradzką, czwarta - trzy pętle: wokół Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, wokół wsi na północ od Zgierza oraz wokół Skierniewic, piąta - objazd Zalewu Sulejowskiego oraz szlak imienia Juliana Tuwima, a szósta - okolice Kutna.

Mapy są precyzyjne, a legenda i szlaki klarowne. Wszystkie ważniejsze miejsca (a jest ich sporo) opisano na marginesach - można szybko i wygodnie sprawdzić, czy nie mijamy czegoś interesującego. Jest m.in. zespół pałacowy w Sokolnikach, drewniana świątynia z relikwiami św. Wojciecha w Cieszęcinie, romański kościół św. Idziego w Inowłodzi czy czeski cmentarz w Zelowie, a także Puszcza Bolimowska i malownicze zakola Warty. W sumie opisano ponad 1100 km, w tym różne łączniki i warianty podstawowych tras. Mamy wybór: asfalt, szuter, polne ścieżki. Na tej bazie łatwo zaplanować wycieczkę zgodnie z upodobaniami.

Plusem jest na pewno format - mapy są poręczne, zmieszczą się w torbie na kierownicy. Kredowy papier zabezpiecza je przed wilgocią. Można je też schować w załączoną plastikową okładkę, w której znajdziemy dodatkową mapę całego województwa.

Minusy? Małe nieciekawe zdjęcia oraz nudne porady rowerowe na rewersie pierwszej mapy. Reszta na medal.

"Województwo łódzkie. Atlas znakowanych szlaków rowerowych", Karol Kawałko (red.), Wydawnictwo BiK, Piła: brak daty wydania

Krzysztof Jarymowicz
http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,69370,3482853.html


ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 12 - 07
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale rekreacja
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa