link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/acetylcysteine-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/ivermectin-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/nitazoxanide-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/plaquenil-polska.php
http://rowery.eko.org.pl/xarelto-polska.php

rekreacja
poza miastem :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 18 |
  min min min min min min min min min min min min
12 stycznia 2007

Ruszajmy do Chorwacji (25.09.2006) SP/GW

Jedna z dwunastu międzynarodowych tras rowerowych przecina nasze miasto.

Mamy powody do radości. Do tej pory kilkusetkilometrowe szlaki rowerowe wytyczano przez miasta Europy Zachodniej. Teraz także Wrocław przecina jedna z dwunastu zaprojektowanych na Starym Kontynencie dróg.

Oznaczono ją numerem dziewięć. – Łączy Gdańsk z chorwackim miastem Pula – tłumaczy Maciej Miłek z Dolnośląskiej Fundacji Ekorozwoju. – Całość to blisko 2000 kilometrów pedałowania – dodaje.

O tym, że cyklista znajduje się na międzynarodowym szlaku rowerowym Eurovelo, informuje go tabliczka z symbolem roweru i numerem drogi. Wjeżdżając do Wrocławia od północy, takie znaki można spotkać na Psim Polu. Prowadzą nas istniejącymi fragmentami rowerowych dróg wzdłuż ulic Krzywoustego i dalej nad Odrą do placu Grunwaldzkiego. Również na południu miasta dziewiątka wykorzystuje prowadzące przy głównych ulicach (Powstańców Śląskich i Hallera) istniejące już szlaki dla cyklistów.

Rowerowi zapaleńcy z Dolnośląskiej Fundacji Ekorozwoju kończą już wyznaczanie szlaku pomiędzy Wrocławiem a południową granicą naszego państwa. Droga prowadzi między innymi przez najbardziej znane miejsca naszego regionu: Mietków, Świdnicę, Srebrną Górę czy Kamieniec Ząbkowicki, aż do Paczkowa.
– Cała pętla w południowej części Dolnego Śląska to 160 kilometrów. Większość drogowskazów już stoi w terenie. Musimy jeszcze uzupełnić oznakowanie kilku miejsc, postawić duże tablice informacyjne i wiaty postojowe dla cyklistów. Powinniśmy zdążyć przed zimą – zapewnia Łukasz Firmanty z Fundacji.


Jerzy Wójcik  -  Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/650733.html


ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 12 - 07
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale rekreacja
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa