link_mdr


http://rowery.eko.org.pl/cialis-bez-recepty-hrvatskoj.html
http://rowery.eko.org.pl/viagra-bez-recepty-hrvatskoj.html

warto wiedzieć
oznakuj swój rower : rozdz1
  min
08 czerwca 2009

PROGRAM PREWENCYJNY "TWÓJ ROWER – TWOJA WŁASNOŚĆ"

Jeśli chcesz aby twój rower był zabezpieczony nie tylko zapięciem, ale także figurował w policyjnej bazie danych, weź udział w programie prowadzonym przez wrocławską policję. Być może pozwoli to, w razie kradzieży, na odszyskanie twojej własności. Policja bowiem często odkrywa "dziuple" pełne skradzionych rowerów, lecz nie jest w stanie ustalić ich właścicieli. Także widoczne oznakowanie roweru może ewentualnie działać prewencyjnie - odstraszać potencjalnego złodzieja. Usługa jest darmowa, więc na pewno nie zaszkodzi:) Poniżej zwięzły opis programu oraz wymagania dla przystępujących do niego:
 

PROGRAM PREWENCYJNY "TWÓJ ROWER – TWOJA WŁASNOŚĆ"

CEL PROGRAMU: Ograniczenie i zapobieganie kradzieżom rowerów

ZNAKOWANIE ROWERÓW:

 • Znakowanie roweru polega na naklejeniu „naklejki rejestracyjnej” z kodem z lewej strony roweru, wzdłuż ramy w pobliżu kierownicy. Naklejka posiada numer stanowiący jednocześnie kod znakowania. Jest ona drukiem ścisłego zarachowania.
  Naklejka składa się z trzech części. Pierwsza z nich to część, która jest naklejana na rower natomiast dwie pozostałe części to jednolite numery kodu znakowania.
 • Po oznakowaniu jeden z numerów kodu znakowania nakleja się na „Dowodzie Tożsamości Roweru”, natomiast drugi numer na deklaracji przystąpienia do programu.
 • Po naniesieniu naklejki na rower policjant znakujący rower wypełnia druk „Dowodu Tożsamości Roweru” z naklejonym przyporządkowanym kodem i przekazuje go przystępującemu do programu.

W deklaracji znajdują się poniższe dane:

 • imię i nazwisko właściciela roweru (osoba pełnoletnia lub rodzic),
 • adres zamieszkania,
 • rodzaj, seria i numer dokumentu tożsamości, na podstawie którego ustalono tożsamość,
 • marka (nazwa) roweru, numer ramy, inne cechy charakterystyczne (kolor, napisy, itp.).

Jednocześnie zobowiązuje ona właściciela (poprzez złożenie podpisu na deklaracji) do przestrzegania zawartych w niej postanowień.

UWAGA: Policja nie wydaje duplikatów!!!

W przypadku zagubienia, zniszczenia (Dowodu Tożsamości Roweru, naklejki rejestracyjnej) należy ponownie rejestrować rower i nadać nowe cechy identyfikacyjne.

WYMAGANIA:

WARUNKIEM PRZYSTĄPIENIA DO PROGRAMU
JEST PRAWIDŁOWE WYPOSAŻENIE ROWERU !

DO PROGRAMU MOGĄ PRZYSTĄPIĆ
TYLKO OSOBY ZAMELDOWANE WE WROCŁAWIU

ABY ZAREJESTROWAĆ SWÓJ ROWER NALEŻY POSIADAĆ DOWÓD,
BĄDŹ INNY DOKUMENT STWIERDZAJĄCY TOŻSAMOŚĆ


Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 31.12.2002 w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia (Dz. Ustaw 2003 nr 32 poz. 262) par. 53. pkt 1. ROWER POWINIEN BYĆ WYPOSAŻONY:

 • z przodu - w jedno światło barwy białej lub żółtej selektywnej;
 • z tyłu - w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające;
 • co najmniej jeden sprawnie działający hamulec;
 • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.


GDZIE I KIEDY MOŻNA OZNAKOWAĆ ROWER?

Zobacz na stronie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

spacer
Szkoda, że jedynie osoby zameldowane we Wrocławiu
Mieszkam niedaleko Wrocławia. Posiadam rower za kwotę pieniędzy, której brak można odczuć na kieszeni. Cena waha się koło 1 średniej wypłaty Kowalskiego. Postanowiłem więc zarejestrować nr ramy. Poszedłem na komisariat, dowiedziałem się, że "pana od tego nie ma, będzie jutro może w czwartek, a tak ogólnie to go wcale nie będzie i nie zawracaj pan dupy". Zapytałem czy ewentualnemu złodziejowi mam powiedzieć, żeby nie kradł mi roweru, bo szukanie go to zawracanie dupy, mi i przede wszystkim dzielnym stróżą prawa... Usłyszałem na odchodne: "jak Ci rower zaj... to wtedy przyjdziesz i się będziesz martwił, teraz daj pan mi spokój. Do widzenia". Generalnie opłaca się to robić, kiedyś jak byłem młodszy jeździłem na streetówce i przy spisywaniach często sprawdzali nr ram.

kamil

Kiedy najbliższa impreza z planowanym znakowaniem rowerów ?
Jak odwiedzam komisariaty to tylko słyszę że osoby odpowiedzialnej za znakowanie nie ma :-)

adrian

Szkoda żeby to zrobić trzeba się nabiegać i na dzwonić
Zgadzam sie z kamilem w tamtym roku kupiłem rower MTB oznakowałem go bez problemu jadąc ze sklepu nie miał nawet świateł jeszcze zamontowanych i leżał w bagażniku . Byłem bardzo zadowolony ze bez problemu to załatwiłem. W tym roku kupiłem szosę tez chciałem ja oznakować odwiedziłem w sumie 5 komend 2 zamknięte na 2 nie te tego gościa co to robi omawiać się telefonicznie a na ostatniej nie mieli czasu "Proszę podjechać w piątek być może będzie chwila " Normalnie ręce opadają.

Misiek

Rowerek
Witam. Również szukam fachowców do oznaczenia mego rowerka niestety jak widać nikt nie ma bladego pojęcia o takich akcjach. Mam pytanie, może osoby które serwisują stronkę coś mogą wiedzieć więcej niż my i nasza kochana władza która ma tyle pracy !!! a złodzieje nie próżnują. Magda.

Magdalena

Akcja rower - czy w Warszawie
Super ze sa takie akcje prowdzone... rower nie jest zbytnio tani i warto go zabezpieczyć... w tym roku kopiłam nowy rower i ubezpieczyłam go w Warcie (tak mozna ubezpieczyc rower od kradziaży) ale dodatkowe zabezpieczenie jak jest proponowane dla mieszkancow Wroclawia przydałoby sie tez w Warszawie... może ktoś wie czy w Warszawie tez coś takiego jest prowadzone. Dajcie znać...to jest super rozwiązanie

ewa259ilosc komentarzy: 5
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2021 - 01 - 24
     
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa