link_mdr


doreta bez recepty
duomox bez recepty
izotek bez recepty

aktualności
2015 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 30 |
  min min min min min min
14 lutego 2015

Koleje Dolnośląskie kupują rowery służbowe i popierają pomysł parkingu rowerowego!

Spółka Koleje Donośląskie wystosowała do PKP list, w którym proponuje utworzenie zadaszonego parkingu rowerowego w Legnicy, a także wspiera pomysł utworzenia na parkingu podziemnym przy dworcu we Wrocławiu miejsca parkingowych dla rowerzystów.

>>> przeczytaj LIST.pdf >>>

To wszystko z myślą o swoich klientach i pracownikach, którym spółka planuje kupić rowery służbowe. Pozwoli to na obniżenie kosztów i oszczędności czasowe dla firmy.

Koleje Dolnośląskie bardzo zainteresowane są integracją kolei z ruchem rowerowym – są nawet w stanie partycypować w kosztach tworzenia miejsc postojowych dla rowerzystów na terenach PKP.

Warto zauważyć, że KD proponuje ten model rozwoju PKP z myślą o pożytku (wizerunkowym) dla wszystkich operatorów na torach i ich klientów.

Gratulujemy listu i trzymamy kciuki za pozytywną odpowiedź!

:)

Radek Lesisz

spacer
fajnie, ale mam jeden postulat
Dawno skończyły się promocje na przewóz rowerów pociągiem. Kiedyś w okresie wiosenno-letnim w weekendy można było przewieść rower za 1 zł przy normalnej cenie 5 zł. Obecnie nie ma promocji i jest 7 zł. Przy przejeździe na dalekiej trasie OK, ale jak ktoś jedzie kilkadziesiąt km, to koszt przejazdu się podwaja. Trochę drogo.

Roman

w KD są promocje rowerowe
Nie wszystkie pociągi to Koleje Dolnośląskie (a szkoda ;) ). W KD promocja trwa nadal - cały rok - ale tylko na wybranych trasach: z Kłodzka do: Legnicy, Kudowy, Wałbrzycha oraz z Jeleniej Góry do: Szklarskiej Poręby, Wrocławia i Zgorzelca. Odcinki tras można dowolnie łączyć, np.Legnica-Kudowa czy Świdnica-Wrocław. Dodatkowo promocja Rower za 1 zł jest też z Wrocławia do Trzebnicy, ale na tej jednej trasie działa tylko w weekend.

Michał

no właśnie, tylko w KD i na niektórych trasach
W zeszłym roku korzystałem wiele razy z transportu rowerka koleją, ale na promocję załapywałem się jedynie na trasie Świdnica-Wrocław. Promocyjna była nie tylko cena biletu na rower, ale i na osobę (5 zł, ale tylko wtedy gdy wsiadało się w Świdnicy i kupowało bilet do Wrocławia). Inne podróże odbywałem pociągami PR, a tam żadnych promocji nie ma. Podobnie jak np. w KD na trasie do Węglińca.

Romanilosc komentarzy: 3
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2024 - 07 - 22
 
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa