link_mdr


doreta bez recepty
duomox bez recepty
izotek bez recepty

aktualności
2009 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 91 |
  min min min min min min min min min min min min
06 czerwca 2009

ŚWIĘTO WROCŁAWSKIEGO ROWERZYSTY 14 czerwca 2009, pl. Solny 11:00

Z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich zroweryzowanych na Święto Wrocławskiego Rowerzysty, 14 czerwca (niedziela) 2009 r. Start o godzinie 11:00 na pl. Solnym.

Święto Wrocławskiego Rowerzysty to impreza masowa, której ideą przewodnią jest promowanie miasta przyjaznego ludziom, gdzie można oddychać czystym powietrzem, bezpiecznie, szybko i ekologicznie poruszać się z miejsca na miejsce na rowerze oraz aktywnie odpoczywać, czerpiąc radość i zdrowie z obcowania z czystym, naturalnym środowiskiem.
 

UWAGA! KONKURS!!!

Dla najbardziej odlotowo przebranej rodzinki mamy nagrodę w postaci kompletu rowerów FELT ufundowanych przez Centrum Rowerowe Harfa Harryson Robotnicza 52a!

Do udziału w rowerowym święcie zaproszeni zostali wszyscy najważniejsi decydenci odpowiedzialni za rozwój ruchu rowerowego w naszym mieście, łącznie z najważniejszym z nich  - Prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Liczne zgromadzenie rowerzystów będzie bowiem doskonałą okazją  do publicznej dyskusji na temat dalszych perspektyw rozwoju ruchu rowerowego w mieście oraz prezentacji planów Urzędu  Miasta  w zakresie działań pro-rowerowych i pro-ekologicznych. Obecność przedstawicieli będzie wyraźnym sygnałem dla środowiska rowerowego (kilkanaście tysięcy osób jeżdżących rowerem na co dzień i kilkaset używających systematycznie do reakcji), że jego interesy są traktowane poważnie przez władze miejskie.

Sprawdzimy wspólnie kto z polityków i urzędników traktuje temat rowerowy poważnie i kto ma odwagę na wspólną zabawę z rowerzystami. Dla specjalnych gości bez roweru będziemy mieli przygotowane honorowe miejsca na rykszach prowadzących peleton.

Święto Wrocławskiego Rowerzysty jest nawiązaniem do odbywającego się w poprzednich latach w naszym mieście ogólnopolskiego Dnia Bez Samochodu. Impreza ta, przypadająca w pierwszy weekend czerwca jest obchodzona z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Owo święto ma charakter pro-rowerowy zresztą nie tylko w naszym kraju - co roku w Berlinie odbywa się w tym czasie największa na świecie demonstracja rowerowa Sternfahrt. W tym roku, z uwagi na gorączkę wyborczą, zarówno w Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu imprezy rowerowe zostały przesunięte na kolejny weekend.


Program imprezy 14.06.2009

11:00 pl. Solny – zbiórka (zobacz na mapie)
11:00 - 11:30 Powitanie przez organizatorów i gospodarzy miasta. Krótkie wystąpienia gości. Przejazd wokół Ratusza. Start peletonu.
11:45 – 13:30 Wielki Przejazd Rowerowy głównymi ulicami miasta
13:30 - 16:00 Bajk-piknik na Wzgórzu Andersa (zobacz na mapie). W programie między innymi:
 • Konkursy z nagrodami: do wygrania rowery FELT dla najbardziej odlotowo przebranej rodzinki rowerowej, a także wejściówki do Wrocławskiego Parku Wodnego, akcesoria rowerowe i inne;
 • Debata „Powiedz co Cię boli jako rowerzystę” - czyli sto pytań do wrocławskiego oficera rowerowego Daniela Chojnackiego;
 • Akcja „Nie daj się złodziejom” - bezpłatne znakowanie rowerów przez Policję;
 • Darmowy poczęstunek ekologiczny i wegetariański;
 • Pokazy trialu - akrobacji rowerowych;
 • Pokazy jazdy na tall-bike, czyli rowerach wysokich;
 • Malowanie twarzy - nie tylko dla najmłodszych

Impreza organizowana jest przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową pod patronatem Gminy Wrocław, w partnerstwie z Wrocławskim Parkiem Wodnym i Dolnośląską Fundacją Ekorozwoju.

Kontakt z organizatorami:

Radek Lesisz r.lesisz AT eko.org.pl
Marcin Korzonek mjk AT korzonek.info
Cezary Grochowski cezary AT eko.org.pl
Tel/Fax: (071) 343 08 49
Białoskórnicza 26, 50-134 Wrocław

Dżingiel radiowy mp3 [Posłuchaj]

Organizator: Wrocławska Inicjatywa Rowerowa  
Partner: Wrocławski Park Wodny
Partner: Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju  
Mecenas: Gmina Wrocław
Sponsor: Harfa - Harryson  
Sponsor: MacTronic  
Sponsor: Wydawnictwo Plan  
Patron medialny: Radio RAM
Patron medialny: Radio Wrocław
Patron medialny: Polska The Times Gazeta Wrocławska
Patron medialny: wRower.pl

 

spacer
Znakowanie rowerów
Co jest potrzebne oprócz roweru, aby go oznakować?

SNOL W-w Gądów zuk.tvf13.fe.pl

Znakowanie rowerów
Oprócz roweru potrzebny jest dowód tożsamości.

Kytutr

znakownie
http://www.wroclaw.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=twoj_rower&numer=&menu= tutaj masz wszystkie wymagania No 1 to wyposazenie roweru

radez

Kilka fotek z Solnego
http://prawawolna.pl/trabniecie/226/wroclawscy-rowerzysci-chca-wykurzyc-kierowcow

z

filmik
film z ul. legnickiej, widok w kierunku placu JP2 ;] http://www.youtube.com/watch?v=L-xI8jPzHDY&feature=channel_page

pawel

Zdjęcia
36 klatek z ŚWR: http://www.flickr.com/photos/kytutr_rowerowy/sets/72157619765739594/

Kytutr

Re: Znakowanie rowerów
Dzięki za info :]

SNOL W-w Gądów zuk.tvf13.fe.pl

zdjęcie z bloku na wyszyńskiego w stronę muzeum narodowego

goldi

piesi i kierowcy to święte krowy a rowerzyści są bez skazy
Piesi i kierowcy są jak święte krowy a rowerzyści są bez skazy ?Proponuję aby na ulicy Kazimierza Wielkiego zrobić drogę dla rowerów natychmiast. Chodnik dwu metrowy podzielić na dwie części .Ale tę większą część tzn. półtora metra chodnika przeznaczyć na drogę dla rowerów a tę mniejszą część tzn.pół metra przeznaczyć dla pieszych. Widziałem podobnie podzielone wąskie chodniki w wielu miejscach . Do tego celu można przeznaczyć chodnik dla pieszych albo zrobić pas dla rowerów na międzytorzu tramwajowym .Z tym ,że jazda rowerów przed tramwajami byłaby uprzywilejowana tzn. rower miałby pierwszeństwo jadąc przed tramwajem bez względu na prędkość . Proponuję też aby dyscyplinować wyłącznie pieszych na chodnikach bo chodzą jak święte krowy .Piesi czy młodzi czy starzy czy dzieci - nakazać im aby rowerzystom ustępowali lub odskakiwali przed rozpędzonym rowerem. Rowerzystów nie trzeba dyscyplinować i pouczać gdyż są wszyscy kulturalni ,grzeczni ,przestrzegający przepisy ruchu drogowego ,kiedy trzeba to jadą wolno po chodniku ,nie lawirują szybko między pieszymi , nie pokazują palca do góry ,jeżdżą po drogach dla rowerów jeżeli jest, nie mówią spier....kierowcom i pieszym , nie potrącają pieszych ,nie są agresywni ,nie są chamami i pieniaczami , nie jeżdżą na czerwonych światłach. Mają rowerzyści ciche przyzwolenie policji i straży miejskiej na swe złe występki na ulicach i chodnikach i na łamanie przepisów również .Oficer rowerzystów czuwa aby rowerzystom krzywda się nie stała i aby byli dobrze postrzegani .Zresztą rowerzystów nikt nie dogoni takie jest wytłumaczenie stróżów prawa. Natomiast kierowcę o wiele łatwiej jest dyscyplinować i ukarać .

waldek

wydzielić jeden cały pas ruchu na jezdni
A czy nie lepiej jest przeznaczyć jeden pas ruchu na ulicy Kazimierza Wielkiego wyłącznie dla rowerów ? Dla wygody i bezpieczeństwa wydzielić cały pas ruchu .Podobnie w innych miejscach gdzie nie można zrobić drogi dla rowerów to wydzielić jeden pas ruchu -jeżeli są dwa pasy w jednym kierunku ? I zamiast samochodów będą jeździć tylko rowery .Jakie to proste i łatwe rozwiązanie problemu ,że sam urzędnik nie wpadłby na ten pomysł .

kontradmiralilosc komentarzy: 10
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2023 - 06 - 05
 
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa